Mężczyzna korzysta z kart ZEN
Kategorie:

Co to jest karta ZEN i jakie są korzyści dla użytkowników?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

ZEN to usługa finansowa, która cieszy się rosnącą popularnością. Na uwagę zasługuje fakt, że działa ona w ponad trzydziestu europejskich krajach. Z pewnością spełni to oczekiwania osób uwielbiających podróże. Zastanawiasz się, jakie korzyści niesie za sobą wyrobienie karty? Nie wiesz, jakich opłat się spodziewać? Zapoznaj się z dalszą częścią publikacji, gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

Jak założyć konto ZEN?

Na samym początku warto jest wyjaśnić, jak utworzyć konto ZEN. Rejestracja odbywa się wyłącznie poprzez aplikację. Należy jednak podkreślić, że jest to proces w pełni bezpieczny, a więc nie trzeba obawiać się o prywatne dane osobowe. Ważne jest to, aby pobrać aplikację z oficjalnego źródła. Nie ma możliwości uzupełnienia formularza w przeglądarce internetowej.

Konto ZEN zostanie aktywowane dopiero po jego weryfikacji. Należy przesłać zdjęcie swojej twarzy oraz dowodu osobistego. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego planu abonamentowego.

Konto ZEN dla biznesu

Usługa finansowa ZEN oferowana jest nie tylko klientom indywidualnym, ale również biznesowym. Przedsiębiorcy mogą liczyć na rozbudowaną ofertę, a także większą liczbę wariantów do wyboru. Osoby z sektora biznesowego otrzymują kompleksową opiekę obsługi. Liczne opinie potwierdzają, że czas reakcji na zgłoszenia jest o wiele krótszy, niż w przypadku pozostałych usługobiorców.

Klienci biznesowi otrzymują dostęp do panelu e-commerce. Na uwagę zasługują także błyskawiczne przelewy – wystarczy kilka sekund, aby pieniądze trafiły na konto. Sporym plusem jest również wymiana walut u ponad 500 partnerów handlowych (bez prowizji).

Ile kosztuje karta ZEN?

Osoby, które zdecydowały się wyrobić kartę ZEN, mogą korzystać z niej za darmo przez pierwszy miesiąc. Okres próbny dotyczy zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Wysokość opłat uzależniona jest od wybranego abonamentu. Za wersję podstawową należy zapłacić 1 euro miesięcznie. Rozbudowany pakiet usług to koszt 5 euro na miesiąc.

Jeśli w danym miesiącu klient nie skorzysta z usług ZEN, to opłata nie zostanie naliczona. Bez wątpienia przypadnie to do gustu osobom oszczędnym, które chcą uniknąć nadprogramowych wydatków. Warto także wspomnieć, że opłaty nie są pobierane bezpośrednio z podpiętej karty płatniczej, a z wirtualnego portfela.

Chcesz przedłużyć okres próbny ZEN? Skorzystaj z kodu rabatowego, dzięki któremu możesz uniknąć opłat nawet przez trzy miesiące. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym miejscu.

Karta ZEN – najważniejsze korzyści

Posiadacze karty ZEN mogą cieszyć się wieloma benefitami, które przedstawiono poniżej.

  • Cashback – czyli częściowy zwrot środków za zakupy. Istnieje możliwość odzyskania nawet 15% wydanej kwoty. Trzeba podkreślić, że zwrot gotówki przebiega natychmiastowo, więc nie trzeba obawiać się długiego czasu oczekiwania na pieniądze. Z ZEN współpracuje wiele znanych i cenionych sieci handlowych (np. Lidl, Media Markt, Allegro, Aliexpress).
  • Dłuższa gwarancja – dzięki karcie ZEN można przedłużyć gwarancję na sprzęt elektroniczny. Opisywana usługa wydłuża podstawowy okres gwarancji o rok (dotyczy towarów objętych maksymalnie trzyletnią gwarancją producenta, które zostały zakupione na terenie UE). W przypadku ukrytych wad można liczyć na darmową naprawę urządzenia lub wymianę go na nowy egzemplarz.
  • Rozszerzona ochrona – z pewnością niejedna osoba miała do czynienia z nieuczciwym sprzedawcą lub dostawcą. Karta ZEN pozwala znacznie szybciej odzyskać gotówkę. Wszelkie nieprawidłowości należy zgłosić w zakładce „Zwrot pieniędzy” (znajduje się ona w aplikacji mobilnej). Przedsiębiorstwo bierze na siebie rozwiązanie sporu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.