Monety pięciozłotowe
Kategorie:

Co powinniśmy wiedzieć o popularnych pożyczkach krótkoterminowych?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Nie da się ukryć, że czasami zdarza się nam pożyczać pieniądze na małe jak i także większe wydatki. Świetnym sposobem sfinansowania małych wydatków są krótkoterminowe pożyczki. Pieniądze te może pożyczyć na naprawdę dowolny cel. Pożyczki krótkoterminowe są na rynku pozabankowych usług takie finansowe zobowiązania, które są udzielane na czas stosunkowo krótki. Dzięki niskiej kwocie ogólnej pożyczki oraz także bliskiemu terminów spłaty jest nam znacznie łatwiej określić ogólne kredytowe ryzyko oraz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy nas w ogóle stać na wzięcie jakiejś pożyczki.

Nie zapominajmy o wszelkich kosztach dodatkowych

Zobowiązania pociągają za sobą zazwyczaj opłaty dodatkowe. Jakie to dodatkowe opłaty? Chodzi o odsetki kapitałowe, prowizję, wszelkie odsetki za opóźnienie oraz wszelkie opłaty za przedłużenie terminu spłaty. Krótkoterminowe pożyczki są dostępne przez Internet. W zasadzie do wypełnienia wniosku będzie nam potrzebny jedynie numer telefonu, oczywiście dowód osobisty, stały dochód jak i także adres e-mail. Warunek, który musimy koniecznie spełnić, aby ubiegać się o krótkoterminową pożyczkę to posiadanie swojego numeru PESEL. Dodatkowo musimy mieć stały adres zameldowania na terenie naszego kraju. Poza tym, wszelkie krótkoterminowe zobowiązania zostać mogą przyznane tylko i wyłącznie pełnoletnim osobom, które mają zdolność pełną do prawnych czynności. Zatem krótkoterminowe pożyczki nie są finansowym wsparciem dla cudzoziemców czy też dla klientów, którzy nie ukończyli jeszcze osiemnastego roku życia. Oczywiście wszelkie informacje dodatkowe są już udzielane osobom, którzy zgłoszą się do konkretnego już pożyczkodawcy.

Kiedy warto skorzystać z opcji pożyczek krótkoterminowych?

Krótkoterminowe pożyczki się sprawdzają na pewno w sytuacji, w której bardzo szybko potrzebujemy finansowych środków w jakiejś konkretnej wysokości. Są to także sytuacje, w których nie mamy co liczyć na pomoc przyjaciół czy też rodziny. Dzięki stosunkowo niewielkiej ilości rat oraz możliwości wnioskowania o kwotę dowolną krótkoterminowe pożyczki nie staną się na pewno obciążeniem zbyt dużym dla budżetu domowego. Co więcej bardzo szybko pozwolą nam na uporanie się z wydatkami nieprzewidywalnymi.

Wygoda wnioskowaniem online

Bardzo ważną informacją jest fakt, że o pożyczki krótkoterminowe możemy się starać nie wychodząc z domu, a więc w całości przez Internet. Co to oznacza? Oznacza to dla nas poza wygodą naprawdę krótki czas trwania całej procedury. Wszystkie formalności w całości są załatwiane w sieci. Co dokładnie robimy? Na pewno wybieramy kwotę jak i także okres spłaty krótkoterminowej pożyczki. Kolejny krok to wypełnienie wniosku uzupełniając starannie wszelkie pola, które są wymagane przez danego pożyczkodawcę. Wykonujemy również obowiązkowo weryfikacyjny przelew. Oczywiście w sytuacjach gdy pozabankowa instytucja go od nas wymaga. Później już tylko oczekujemy na decyzję o tym, czy krótkoterminowa pożyczka wnioskowana przez Internet została przyznana nam. Dodatkowo, jeszcze przed zaciągnięciem pożyczki, możesz porównać ofertę w porównywarce. Sprawdź w tym celu Centrum Pożyczek 360 i porównaj wiele ofert w szybki i łatwy sposób.

Pozytywna decyzja i co dalej?

W razie pozytywnej decyzji pieniądze już w ciągu piętnastu minut mogą się znaleźć na naszym koncie. Oczywiście gdy wcześnie zaakceptowaliśmy wniosek. Jednak konkretny czas oczekiwania na pieniądze może być dłuższy. Wszystko tak naprawdę jest zależne od konkretnego banku, w którym mamy konto. Do tego pod uwagę musimy wziąć godziny pracy pożyczkodawcy oraz od godzin przychodzących jak i także wychodzących sesji w naszym banku. Wiadomo, że z tym jest naprawdę różnie.

Świetny bonus

Bardzo mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że w wielu firmach oferowana nam jest pierwsza całkowicie darmowa pożyczka. O co dokładnie chodzi? Chodzi o to, że biorąc pierwszą pożyczkę w danej firmie pozabankowej, firma ta rezygnuje ze swojej prowizji oraz z odsetek. Jest jeden warunek. Musimy pieniądze oddać w terminie. Zatem pożyczając przykładowo tysiąc złotych na 30 dni, to do tych 30 dni musimy oddać dokładnie taką samą kwotę. Nie musimy w ogóle martwić się jakąś prowizję czy też o inne koszty dodatkowe. Jednak gdy opóźnimy swoją wpłatę, to już będziemy zobowiązani do zapłacenia prowizji firmie oraz także odsetek karnych. Musimy zatem na to uważać.

Refinansowanie o co dokładnie chodzi?

Zaciągając pożyczkę pozabankową na pewno spotkamy się z pojęciem refinansowania. O co chodzi? Chodzi o odłożenie terminu spłaty. Owszem możemy go odłożyć, ale nie jest to usługa darmowa. Musimy za to zapłacić. Zwykle jest kilka opcji. Na przykład przedłużenie o 5 dni, 7 dni czy też nawet o 14 dni. Nie jest to zwykle opcja tania, ale czasem jest tak, że nie mamy pieniędzy na spłatę zaciągniętej pożyczki i taka opcja okaże się nam bardzo pomocna. Podsumowując nie powinniśmy się obawiać pożyczek krótkoterminowych. Musimy jednak zaciągać je z przysłowiową „głową”. W innym wypadku łatwo możemy wpaść w pętlę finansową, co jest już sytuacją niebezpieczną. Zatem musimy zachować ostrożność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.