Szkolenia online
Kategorie:

Szkolenia online a oszczędności: zalety i wyzwania dla firm

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Chcesz podnieść kwalifikacje swoich pracowników, a jednocześnie nie stać Cię na kilkudniową delegację w innym mieście? Jest na to rozwiązanie. Postaw na szkolenia przez Internet, dzięki którym Twoi pracownicy podniosą kwalifikacje lub uaktualnią swoją wiedzę. Jednocześnie nie będzie to wiązało się dla Ciebie ze zbyt wysokimi kosztami. Sprawdź, jakie jeszcze zalety mają szkolenia online dla pracowników!

Jakie zalety zapewniają internetowe szkolenia dla firm?

Szkolenia zdalne zapewniają szereg korzyści. Docenią je zarówno firmy, jak i pracownicy. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę najważniejszych zalet, które zachęcą Cię do regularnego inwestowania w szkolenia online.

Zalety szkoleń online dla firm

  • Oszczędność pieniędzy – szkolenia online wiążą się z niższymi kosztami, a tym samym zapewniają oszczędności. Nie musisz zatrudniać trenera, wynajmować sali, organizować transportu czy nawet płacić za nocleg pracowników.
  • Szeroki zakres tematów szkoleń – możesz wybierać spośród różnych tematów czy obszarów wiedzy, które są ważne dla Twojej firmy. Możesz zdecydować się na szkolenia dla kadry zarządzającej, pracowników czy też dla siebie samego, aby np. poznać najnowsze zmiany w prawie pracy.
  • Podniesienie kompetencji pracowników – dzięki szkoleniom zdalnym pracownicy zdobędą nowe umiejętności lub pogłębią swoją wiedzę. W ten sposób rozwiniesz swoją firmę, zwiększysz jej konkurencyjność na rynku i wpłyniesz pozytywnie na lojalność pracowników.

Zalety zdalnych szkoleń dla pracowników

  • Wygoda – pracownicy mogą brać udział w szkoleniach online w dowolnym miejscu, możesz przygotować dla nich osobną salę bądź zachęcić ich do nauki w domu.
  • Certyfikat ukończenia szkolenia – po zakończeniu kursu pracownik otrzymuje certyfikat, potwierdzający nabyte umiejętności. To naprawdę wartościowy dokument w CV.
  • Dostępność – szkolenia online są dostępne przez całą dobę, więc pracownicy mogą sami zdecydować, kiedy chcą przystąpić do nauki. Dodatkowo nie muszą jeździć do innego miasta, żeby móc wziąć udział w kursie, co miałoby wpływ na ich życie prywatne czy też na obowiązki rodzinne.

Wyzwania dla firm podczas organizacji szkoleń online – na co zwrócić uwagę?

Internetowe szkolenia dla firm i pracowników zapewniają wiele korzyści dla obu stron. Jednak wiąże się to również z wyzwaniami, które są związane m.in. z koniecznością dostosowania infrastruktury technicznej. Niezbędne są komputery, rzutnik, projektor i dobre głośniki, a także pomieszczenie, w którym pracownicy będą mogli się skupić na nauce.

Niekiedy pojawiają się też problemy z brakiem motywacji u pracowników. Szczególnie u osób, które nie są przyzwyczajone do takiej formy uczenia się. Co możesz zrobić w takim przypadku? Przygotuj nagrodę dla pracownika, który ukończy szkolenie z najlepszym wynikiem na końcowym egzaminie. Zachęć w ten sposób do większego skupienia się i do zdrowej rywalizacji.

Szkol swoich pracowników, a przekonasz się, że korzyści ze szkoleń online przewyższają wyzwania, z jakimi musisz się zmierzyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.