Osoby zapisują się na studia executive mba
Kategorie:

Studia Executive MBA – dlaczego warto je ukończyć?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Artykuł sponsorowany.

Sytuację gospodarczą i polityczną w ostatnich latach cechuje duża niepewność. Prowadzenie firmy oznacza nadążanie za światowymi trendami, ciągłą adaptację do dynamicznie zmieniającego się rynku. Jak zarządzać organizacją, by rozwijała się w sposób zrównoważony? Jak uzyskać przewagę konkurencyjną? Studia Executive MBA w Krakowskiej Szkole Biznesu UEK dają niepowtarzalną okazję do zdobycia doświadczenia międzynarodowego oraz poszerzenia wiedzy i umiejętności związanych z prowadzeniem biznesu (ze szczególnym naciskiem na kompetencje miękkie).

Executive MBA: Kraków – edukacja w międzynarodowym gronie wysokiej klasy specjalistów

W Polsce istnieje ponad 50 szkół biznesowych – jak łatwo się domyślić, poziom edukacji bywa różny. Studia Executive MBA w KSB UEK należą do elitarnego grona 122 najlepszych programów na świecie, którym EFMD przyznało międzynarodową akredytację. Takie wyróżnienie jest jednocześnie dużym zobowiązaniem wobec naszych studentów.

Dlaczego studia Executive MBA są uznawane za jedne z najlepszych?

  • międzynarodowy charakter programu – nasi wykładowcy to uznani naukowcy i praktycy biznesu z polskich oraz zagranicznych uczelni (takich jak: UEK, EM Normandie, AESE),
  • elitarne grono studentów – edukację w naszej szkole mogą podjąć menedżerowie z przynajmniej 5-letnim doświadczeniem zawodowym, będący specjalistami z różnych branż,
  • aktualna wiedza i praktyczne umiejętności – aktualizujemy programy nauczania, wsłuchujemy się w potrzeby ludzi biznesu, uczymy, jak wprowadzać innowacje,
  • rozwój kompetencji miękkich – w czasie studiów wykorzystywane są metody nauczania oparte na współpracy (m.in. case studies, praca zespołowa/grupowa nad projektem, dyskusje, debaty) oraz szkolenia rozwijające umiejętności interpersonalne.

Zdobywanie międzynarodowych kontaktów biznesowych w czasie studiów to jedna z największych zalet programu Executive MBA. Studenci mają dwa lata, aby poznać innych, ambitnych menedżerów, którzy w przyszłości wielokrotnie będą tworzyć dla siebie nawzajem sieć wsparcia w trudnych sytuacjach zawodowych. Aby umożliwić naszym absolwentom skuteczny networking, oferujemy im możliwość zrzeszania się w Klubie Alumnów MBA.

Studia executive mba

Executive MBA – odpowiedzialność wobec społeczeństwa i środowiska

Zrównoważony rozwój przedsiębiorstw to jeden ze światowych priorytetów, dlatego studia Executive MBA pokazują swoim studentom, jak można realizować postulaty związane z zielonym ładem i etyką biznesu. Kształtujemy menedżerów, którzy będą brali społeczną odpowiedzialność za prowadzenie organizacji oraz jej wpływu na wygląd regionu.

Czy studia Executive MBA się opłacają?

Studia EMBA dają niepowtarzalną możliwość rozwoju osobistego i zawodowego. Żadne kursy czy szkolenie menedżerskie nie są tak kompleksowe, jak studia Executive MBA. Zdobyte kompetencje mają charakter uniwersalny – oznacza to, że odnoszą się do globalnych trendów biznesowych, dzięki czemu otwierają drogę do międzynarodowej kariery. Ukończenie programu EMBA daje także możliwość zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Ponadto absolwenci programu Executive MBA, przyznają, że ukończenie studiów przyczyniło się do wzrostu ich wynagrodzenia oraz przyspieszyło karierę zawodową (zwykle te pozytywne zmiany miały miejsc już w ciągu kilku miesięcy od zdobycia dyplomu).

Nie bez znaczenia jest także psychologiczny aspekt ciągłego kształcenia się. Osoby, które uczą się nowych umiejętności oraz poszerzają swoją wiedzę, mają większe poczucie własnej wartości i sprawczości. Odważniej podejmują wyzwania zawodowe, wprowadzają innowacje rozwijające firmę oraz są bardziej zaangażowani w swoją pracę. Studia Executive MBA to inwestycja, która wszystkim przynosi korzyści – zarówno pracodawcy, jak i pracownikom. Odpowiednio przygotowani menedżerowie, wiedzą, jak wzbudzać motywację w podwładnych, dzięki czemu udaje im się zatrzymywać kluczowych pracowników na dłużej w firmie – zapewnia to stabilność organizacji oraz umożliwia jej rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.