osoby zajmują się działaniami ekologicznymi w firmie
Kategorie:

Poznaj działania ekologiczne, dzięki którym Twoją firma stanie się bardziej prestiżowa

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Ekologia jest w modzie i to fakt niezaprzeczalny, dlatego warto wybierać materiały, sposoby reklamy, ale i produkcji, które w ową myśl się wpisują. Dzięki temu firma może zyskać większy prestiż. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Ci ekologiczne działania, dzięki którym Twoja firma będzie bardziej prestiżowa.

Postaw na ekologiczne torby papierowe i kartony z taśmami reklamowymi, zrezygnuj z plastiku typu PET

Od pewnego czasu możliwość oferowania tzw. toreb jednorazowych została znacząco ograniczona. Wiele sieci, ale i małych sklepów decyduje się więc na oferowanie swoim klientom toreb papierowych. Nie musisz obawiać się, że do wyprodukowania takich toreb ścięto mnóstwo drzew, bowiem pochodzą one z papieru recyklingowanego. Dodatkowo mogą po użyciu być poddane procesowi ponownego recyklingu bądź poddane procesowi biodegradacji. Na torbach może się znaleźć druk UV marki, loga firmowego, a z drugiej strony podziękowania za zakupy czy hasła reklamowego. W ten sposób eko torba staje się jednym ze sposobów na promocję. Oferując sprzedaż wysyłkową, warto zainwestować w wysokiej jakości kartony. Można do nich wybrać taśmy reklamowe z drukiem UV. Na takich taśmach może znaleźć się logo i nazwa marki, a nawet jej adres czy to stacjonarny, czy e-mailowy. Co ważne po zdjęciu taśmy klient może przeprowadzić skuteczną segregację. Zamiast plastikowych butelek PET, warto postawić na butelki szklane dotyczy to zarówno producentów wód, czy napojów, jak i restauracji. Wywieszając szyld: „W naszym lokalu nie zakupisz napojów w butelkach plastikowych, dbamy o oceany” możesz się wyróżnić. Podobnie jest z produkcją wód, które na masową skalę produkuje się w butelkach PET. Choć postawienie na szkło utrudnia dystrybucję, to jednak bez wątpienia można pozytywnie wyróżnić się na tym rynku.

Wybierz panele fotowoltaiczne, które pozwolą wytworzyć tani prąd dla firmy, zaoszczędzić, a także chronić środowisko

Niezależnie od charakteru prowadzonej działalności, a zwłaszcza w firmach zajmujących się produkcją, czy używających sporo sprzętu elektronicznego, mogą sprawdzić się panele fotowoltaiczne. Wykorzystywanie zasobów elektrowni nie tylko powoduje, że wzrastają rachunki, ale również ma wpływ na środowisko i efekt cieplarniany. W końcu w dalszym ciągu elektrownie w dużej mierze korzystają z węgla. Z drugiej strony wiele krajów odchodzi od energii atomowej, która także nie jest pozbawiona wad. Panele fotowoltaiczne są idealnym sposobem na wytwarzanie prądu z pomocą natury, czyli promieni słonecznych. Do ich produkcji wykorzystywany jest krzem, który ma zdolność przetwarzania energii słonecznej w energię elektryczną. Instalacja fotowoltaiczna może zaspokoić potrzeby całego gospodarstwa rolnego, firmy produkującej żywność, czy zajmującej się jej przetwórstwem. Sprawdzi się jednak również wszędzie tam, gdzie używa się wielu maszyn zasilanych prądem.

Zachęcaj swoich klientów do segregacji, ale i dawania rzeczom drugiego życia na opakowaniach produktów

Na pewno produkując różnego rodzaju dobra konsumpcyjne należy dbać o ekologię. Można na opakowaniach zachęcać swoich klientów do segregacji, chociażby wskazując, do jakiego rodzaju kosza należy wyrzucić daną rzecz. Wiele osób ma ciągle z tym problem. Jeśli chodzi o odzież można zachęcić do oddawania jej do butików z markową odzieżą używaną, gdy wisi w szafie i zbiera kurz. W ten sposób można dać nowe życie starym rzeczom.

Wybierz produkty tekstylne reklamowe i firmowe z ekologicznym drukiem sublimacyjnym

Na pewno na prestiż swojej firmy możesz wpłynąć także wybierając koszulki z logo czy czapeczki z logo. Nie trzeba obawiać się w ich przypadku o to, że nie będą to produkty ekologiczne. Druk można wykonać techniką sublimacji, tuszami wodnymi, które są trwałe, gdyż trafiają pomiędzy włókna tkaniny. Warto podkreślić, że nie uczulają i tak wykonane produkty sprawdzają się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, również tych osób, które mają wrażliwą skórę.

Postaw na ekologiczny transport w Twojej firmie. Takie działanie może wyróżnić Cię na rynku. Wystarczy przyjrzeć się jaką popularnością, zwłaszcza w większych miastach cieszy się firma kurierska, która postawiła na dowożenie produktów rowerem. W ten sposób w końcu można ominąć korki, szybciej dotrzeć do klienta i chronić środowisko, a przy okazji promować zdrowy styl życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.