gaz ze zbiornika do ogrzewania domu
Kategorie:

Ogrzewanie domu gazem ze zbiornika – o tym musisz wiedzieć!

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Ogrzewanie domu gazem ze zbiornika jest świetną alternatywą dla wielu innych metod grzewczych na czele z ogrzewaniem gazem ziemnym. Instalację zbiornikową da się zamontować praktycznie wszędzie – bez względu na to, czy na danym terenie jest odpowiednia infrastruktura.

Gaz ze zbiornika – kompleksowe zastosowanie i wygoda

Jedną z kluczowych zalet ogrzewania gazem ze zbiornika jest kompleksowe zastosowanie tego systemu. Jeden zbiornik w zupełności wystarczy do ogrzania domu oraz do podgrzania wody i zasilenia urządzeń gazowych, w tym kuchenki i kominka. Z wielu powodów ogrzewanie gazem płynnym jest bardzo wygodne. Gaz płynny jest paliwem czystym i spalającym się prawie w całości, bez ubocznych produktów w postaci pyłu czy substancji szkodliwych dla środowiska. Nowoczesne kotły są bardzo proste w obsłudze, która w tym przypadku sprowadza się do ustawienia stosownych parametrów.

Gaz ze zbiornika – jakie formalności?

 Klienci Amerigas mają do wyboru dwie opcje: zakup zbiornika lub jego dzierżawę. Dzierżawa jest o tyle lepszym rozwiązaniem, że wszelakimi kwestiami związanymi z montażem instalacji zajmuje się dostawca. Przy tej okazji pojawia się pytanie o konieczność posiadania pozwolenia na budowę. Przy zbiornikach o pojemności do 7 m3 nie jest ono wymagane, niemniej obowiązkowe jest zgłoszenie instalacji do Starostwa Powiatowego. Obligatoryjny jest również odbiór końcowy przez Urząd Dozoru Technicznego, a oprócz tego trzeba poddawać instalację systematycznym przeglądom.

Gaz ze zbiornika – jaki zbiornik jest najlepszy?

 Wybór zbiornika na gaz płynny jest podyktowany paroma istotnymi przesłankami. przede wszystkim trzeba mieć na względzie wielkość posesji oraz poziom wód gruntowych na danym terenie. Przy wysokim poziomie wód gruntowych oraz na większe działki polecane są zbiorniki naziemne. W innych przypadkach zastosowanie znajdują zbiorniki podziemne. Trzeba pamiętać o tym, że droższy jest montaż modeli podziemnych – są one też kosztowniejsze w utrzymaniu, ponieważ raz na kilka lat należy je wykopać w celu sprawdzenia ich stanu.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.