Młoda kobieta przeglądająca portale biznesowe
Kategorie:

Największe portale biznesowe – wiadomości ze świata biznesu

Znaczna część najchętniej odwiedzanych stron w Internecie to portale biznesowe. Umożliwiają one śledzenie na bieżąco informacji z zakresu ekonomii, prawa, nieruchomości oraz podatków. Najlepsze portale dostarczają codziennie swoim użytkownikom setki artykułów i komentarzy branżowych. Są one szczególnie wartościowe dla początkujących inwestorów oraz osób interesujących się krajową i światową gospodarką. Które z nich są najlepsze? Które są polecane małym, a które dużym przedsiębiorcom?

Największe portale biznesowe w Polsce

Od kilku lat największą i najpopularniejszą stroną biznesową w Polsce jest Money.pl. Należąca do grupy Wirtualna Polska platforma jest czołowym źródłem danych giełdowych, newsów tematycznych oraz skarbnicą wiedzy dotyczącą procesu zakładania firmy i rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Na portalu tym użytkownicy mają dostęp do aktualnych notowań giełdowych spółek, rejestrów firm oraz praw pracownika i pracodawcy. Money.pl łączy zatem specjalistyczne artykuły, przeznaczone dla osób wykonujących zawody biznesowe, z przydatnymi informacjami dla mniej zaawansowanych użytkowników. Dużą zaletą portalu są również aktualne kursy walut i surowców, co jest szczególnie przydatne dla osób inwestujących w tego rodzaju towary.

Czołowym portalem biznesowym jest również PulsBiznesu.pl. Jest to strona internetowa czołowego dziennika specjalistycznego, który ukazuje się od 1997 roku. Witryna ta jest przede wszystkim zbiorem najważniejszych informacji branżowych z kraju i ze świata dotyczących gospodarki, nieruchomości i logistyki. Jej ciekawym działem tematycznym jest Puls Medycyny, który skupia się na finansowym aspekcie placówek zdrowia publicznego i zawodów medycznych. Dużą popularnością wśród stron o tematyce biznesowej cieszy się Bankier.pl, czyli portal skupiający się na najważniejszych informacjach giełdowych, bankowych oraz ze świata gospodarki. Porównywarki dostępne na portalu umożliwiają zdobycie wiedzy na temat konkretnych kont oszczędnościowych, pożyczek, lokat oraz kredytów gotówkowych.

Strony o tematyce biznesowej – które z nic

Redagowanie największego portalu biznesowego
Źródło: Freepik.com

h cieszą się dużą popularnością?

 

W sieci można znaleźć setki portali internetowych, których treści można określić jako biznesowe. Jednym z nich jest Gazeta Prawna wydawana przez spółkę Infor Biznes. Portal ten stanowi źródło najświeższych informacji biznesowych oraz prawnych. Tematyka treści Gazety Prawnej skupia się na rachunkowości, administracji oraz prawach pracownika. Na stronie internetowej portalu jest dostępna również wersja elektroniczna dziennika.

Portalem biznesowym, którego grupą odbiorców są właściciele średnich i dużych przedsiębiorstw jest Forbes.pl. Jest to polska wersja amerykańskiego dwutygodnika, który niemal od stu lat jest najbardziej prestiżowym czasopismem biznesowym. Forbes jest przede wszystkim platformą publicystyczną, która zrzesza wypowiedzi i przewidywania najlepszych ekspertów z branży. Na łamach polskiego wydania Forbesa cyklicznie publikowane są zestawienia najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi w całym kraju.

Zestawienie najlepszych portali biznesowych w Polsce zamyka E-gospodarka.pl. Jest to platforma przeznaczona głównie dla małych i średnich przedsiębiorców. Oprócz artykułów tematycznych, witryna stanowi źródło informacji o podatkach i prawie pracy oraz zawiera porady dotyczące inwestowania i zakładania działalności gospodarczej. Portal ten jest szczególnie przydatny dla osób, które dopiero rozpoczynają prowadzenie własnej firmy. Na stronie każdy ma możliwość konsultowania się z ekspertami dotyczącymi poszczególnych spraw.

Zagraniczne portale biznesowe

Źródłem fachowej wiedzy biznesowej są również zagraniczne strony, takie jak wcześniej wspomniany Forbes, a także CNN Money, Business Week oraz WSJ. Informacje dostępne na tych platformach obejmują natomiast jedynie rynek światowy lub europejski. Dlatego nie uwzględniają konkretnych różnic prawnych w obrębie poszczególnych państw. Zagraniczne strony biznesowe stanowią jednak najbardziej obiektywne i rzetelne źródło informacji o międzynarodowej giełdzie oraz ekonomii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.