wirusy i bakterie pod mikroskopem
Kategorie:

Lampy UV – łatwa i skuteczna dezynfekcja placówek usługowych.

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Pandemia koronawirusa spowodowała wielkie zmiany w funkcjonowaniu większości przedsiębiorstw, nie tylko wpływając na ich finanse, ale również na codzienne działanie placówek. Dezynfekcja pomieszczeń, która do tej pory dotyczyła jedynie branży medycznej, kosmetycznej i nielicznych szkół i przed-szkoli, stała się podstawą bezpieczeństwa we wszystkich miejscach, gdzie przewija się większa ilość osób. Większość punktów usługowych stosuje powierzchniowe środki higieniczne oraz wymaga od klientów i pracowników zasłaniania twarzy i częstej dezynfekcji rąk. W obecnej sytuacji warto jednak przemyśleć bardziej skuteczne i mniej pracochłonne sposoby na wyeliminowanie szkodliwych drobnoustrojów. Jednym z nich może być stosowanie lamp bakteriobójczych.

Czym są lampy bakteriobójcze?

Lampa bakteriobójcza to specjalistyczne urządzenie dezynfekcyjne, które w swoim działaniu wykorzystuje światło ultrafioletowe UV-C o konkretnej długości fali wynoszącej 253,7 nanometra. Światło to jest w stanie zniszczyć wszystkie szkodliwe drobnoustroje takie jak bakterie, wirusy a nawet grzyby i pleśnie. Ze względu na dużą skuteczność w eliminowaniu patogenów lekoopornych, które stanowią ogromnie niebezpieczeństwo dla pacjentów, lampy UV są od lat wykorzystywane w szpitalach i gabinetach lekarskich. Przy ich pomocy zapewnić można w pełni bezpieczne i higieniczne miejsce pracy dla podwładnych oraz odwiedzających naszą placówkę klientów.

Lampy bakteriobójcze możemy podzielić na tradycyjne lampy bezpośredniego działania oraz wygodne i innowacyjne lampy przepływowe.

Lampy UV bezpośredniego działania

Lampy bezpośredniego działania sterylizują zarówno powietrze jak i powierzchnie znajdujące się w zasięgu ich działania, dzięki temu, że promiennik znajduje się na zewnątrz. Wadą tego rozwiązania jest konieczność przeprowadzania dezynfekcji w czasie, gdy w pomieszczeniu nie znajdują się żadne osoby i zwierzęta, dla których bezpośrednie wystawienie na działanie promieniowania UV-C jest szkodliwe. Modele z tej kategorii są idealnym rozwiązaniem, kiedy mamy możliwość przeprowadzenia dezynfekcji poza godzinami pracy placówki.

Lampy bakteriobójcze przepływowe

Lampy przepływowe działają w podobny sposób jak oczyszczacze powietrza. Wymuszają jego przepływ dzięki czemu zasysane jest do wnętrza urządzenia, gdzie w zamkniętej komorze dezynfekowane jest przez promienniki UV-C. To innowacyjne rozwiązanie pozwala na użytkowanie lampy w czasie, gdy w pomieszczeniu przebywają ludzie i zwierzęta, ponieważ promieniowanie działa jedynie wewnątrz mechanizmu.

Dlaczego warto zainwestować w lampy bakteriobójcze UV?

W dobie, gdy większość klientów obawia się o swoje zdrowie, widoczne dbanie o zapewnienie higienicznych warunków obsługi staje się tak samo ważne jak odpowiednio wykwalifikowany personel czy wyposażenie placówki. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań jak lampy bakteriobójcze może więc w dużym stopniu wpłynąć na wizerunek firmy i zapewnić przewagę nad konkurencją. Ponadto zostanie na pewno pozytywnie odebrane również przez pracowników, którzy poprzez stały kontakt z klientem są nieustannie narażeni na potencjalne zakażenie, nie tylko koronawirusem, ale również innymi chorobami. Ponieważ w przeciwieństwie do różnych środków higienicznych i leków, światło UV jest rozwiązaniem zawsze skutecznym i mikroorganizmy nie są w stanie się na nie uodpornić, inwestycja w lampy bakteriobójcze jest metodą pewną i ponadczasową. Na polskim rynku niewątpliwym pionierem w tej technologii jest firma EXTERYA, produkująca lampy UV bakteriobójcze charakteryzujące się najwyższymi parametrami oraz eleganckim designem. Ze względu na wysoką trwałość produktów tej marki oraz stosowane innowacyjne technologie, zdecydowanie warto się zainteresować oferowanymi przez nią modelami produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.