Mężczyzna na szkoleniu online
Kategorie:

Kursy i szkolenia online – czy warto z nich korzystać?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Artykuł sponsorowany.

Nie trzeba wychodzić z domu, wydawać pieniędzy na dojazdy, można uczyć się w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca na całym świecie. Szkolenia online dają wiele możliwości, a w obecnych czasach – najbezpieczniejsze.

E-szkolenia – czym są szkolenia online?

Podczas lockdownu nauczanie w szkołach oraz praca w wielu firmach przeszła na tryb zdalny, a razem z nimi – szkolenia i kursy. Czym są i jak działają szkolenia online?

E-szkolenia to nauka z wykorzystaniem sieci komputerowych i internetu. Prowadzona jest na odległość i bez kontaktu z innymi. Oparta jest na elektronicznych materiałach dydaktycznych. Podstawową cechą szkoleń online jest możliwość uczestniczenia w nich gdzie chcemy i kiedy chcemy. Niektóre z kursów są w formie plików pdf inne – poprzez spotkania online lub poprzez rozmowę na czacie z trenerem.

Szkolenia online mogą dotyczyć przeróżnych tematów. Przeważnie dzieli się je według kompetencji, które uzyskamy po ich zakończeniu. Pierwsza grupa to kompetencje twarde – są to kursy z określonych umiejętności zawodowych, druga – miękkie, gdzie będziemy doskonalić umiejętności ogólne, ułatwiające nawiązywanie relacji, kontaktów czy związane z organizacją pracy.

Szkolenia online – zalety

Kursy online mają wiele plusów. Z tego powodu wiele osób oraz firm wybiera tą formę nauki. Główne zalety szkoleń online to:

  • Elastyczny czas nauki – niektóre kursy posiadają formę asynchroniczną, dzięki czemu możesz sobie wybrać dogodny czas do nauki.
  • Łatwy dostęp do materiałów – organizatorzy oferują szeroki pakiet materiałów, pozwalających na podniesienie swoich kwalifikacji. Dzięki temu jest również możliwość wielokrotnego powtórzenia materiału.
  • Oszczędność – nie musisz wydawać pieniędzy na dojazdy czy zakwaterowanie. Dzięki szkoleniom online, koszty zredukowane są do minimum. Dodatkowo, e-szkolenia, pozwalają zaoszczędzić czas spędzony na dojazdach w miejsce, w którym przeprowadzany jest kurs.

 

  • Szkolenia dopasowane do Twoich potrzeb – organizatorzy, tak samo jak w formie stacjonarnej, biorą pod uwagę to, czego oczekujesz i przygotowywują kursy, które sprostają Twoim oczekiwaniom.
  • Łatwość kursów i dostępności – szkolenia online są bardzo łatwe jeżeli chodzi o ich obsługę. Najczęściej wystarczy tylko włączyć sprzęt i zalogować się na odpowiednią stronę. Idealne dla młodych, starszych i seniorów.
  • Certyfikat – kursy online są tak samo ważne jak kursy stacjonarne. Szkolenia kończą się uzyskaniem certyfikatu, który przeważnie wysyłany jest w formie elektronicznej lub papierowej.

ITC Poland – kursy i szkolenia dla Ciebie!

Decydując się na szkolenie dla siebie lub swoich pracowników, dobrze wybrać odpowiednią firmę. ITC Poland od wielu lat zajmuje się organizacją specjalistycznych warsztatów, kursów oraz wyjazdów szkoleniowych w kraju i za granicą. Dokładnie dobierają swoich ekspertów do zaspokojenia potrzeb swoich klientów. Oferują szkolenia stacjonarne jak i online. Dowiedź się więcej: Szkolenia dla firm w ofercie ITC Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.