Papierowy kubek z kawą na stole
Kategorie:

Kubki papierowe – jak wybierać? Co sprawdzać? O czym nie zapomnieć?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Kubek papierowy to absolutne must-have nie tylko w kawiarni, ale i pubie czy restauracji. Nawet jeśli nie prowadzisz szeroko zakrojonej sprzedaży na wynos, kubki papierowe mogą przydać ci się w najmniej oczekiwanym momencie.

Jednorazowe kubki papierowe — must-have w gastronomii

Kubki papierowe przeznaczone są zarówno do wydawania zimnego, jak i gorącego napoju. W tym drugim przypadku z reguły kubki papierowe są wykonane z nieco grubszego materiału, dopasowane są do nich także specjalne tekturowe opaski, które jeszcze lepiej chronią przed ewentualnym oparzeniem. Kubki papierowe świetnie sprawdzą się w kawiarniach — coraz więcej osób chętnie kupuje kawę na wynos: w drodze do pracy, na uczelnię, podczas spaceru. Jesień i zima zachęcają do tego, aby ogrzać się gorącym napojem. Na imprezach plenerowych, także w czasie końcówki roku, papierowe kubki sprawdzają się genialnie — do nich można nalać popularny barszcz czerwony na kiermaszu świątecznym, słynny polski grzaniec, który natychmiast wręcz kojarzy się ze świąteczną atmosferą. W końcu kubki papierowe sprawdzają się na różnego rodzaju imprezach, eventach, konferencjach. Wykorzystuje się je do gorących napojów, jak i wody, soków, napojów gazowanych.

Jak wybrać kubek papierowy?

Oferta sklepów z kubkami papierowymi jest bardzo bogata i warto się jej dokładniej przyjrzeć, aby wybrać rozwiązanie idealnie dopasowane do twoich potrzeb. Koniecznie zwróć uwagę na pojemność — do wyboru masz małe, średniej wielkości i naprawdę duże kubki. Musisz wiedzieć więc, jaki napój i o jakiej pojemności zamierzasz w tym kubki serwować. Koniecznie zastanów się, czy serwować będziesz przede wszystkim ciepłe, czy zimne napoje. Do tych pierwszych wybierz modele o grubszej strukturze papieru. Kubki papierowe występują również w różnych wersjach kolorystycznych. Masz do wyboru proste modele bez jakiegokolwiek nadruku, najczęściej w kolorze białym lub kremowym. Nie brakuje jednak także bardzo różnicowanych pod względem estetycznym modeli kubków. Znajdziesz zarówno te nawiązujące bezpośrednio do kawy, jak i te o bardziej uniwersalnym charakterze. Nie brakuje także modeli wpisujących się np. w pastelową estetykę, idealnych np. do cukierni.

Co potrzebne jest do kubków papierowych?

Zamawiając kubki papierowe, koniecznie zastanów się (szczególnie przy kubkach do ciepłych napojów), czy potrzebujesz pokrywek. Warto od razu zamówić te idealnie dopasowane do danego modelu kubka. Pomocnym dodatkiem mogą być także tekturowe opaski na kubki do gorących napojów jak i uchwyty pozwalające na zabranie na wynos w wygodny sposób więcej niż jednego napoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.