Mężczyzna korzysta z miernika elektrycznego
Kategorie:

Dlaczego warto wybrać mierniki elektryczne Sonel?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Artykuł sponsorowany.

Każdy elektryk, którego praca wymaga codziennego kontaktu z prądem, a także każda osoba, która pracuje z różnorodnymi miernikami, doskonale wie, jak ważna jest ich jakość. To właśnie od nich zależy precyzja z jaką pomiar zostanie wykonany, a tym samym dokładność i efektywność wykonywanej pracy. Obecnie na rynku można natrafić na wielu producentów mierników, jednak to firma Sonel, cieszy się największą popularnością. Wobec tego, dlaczego warto na nią postawić?

Krótka historia firmy Sonel

Firma Sonel to jedna z największych spółek akcyjnych zajmujących się produkcją i dystrybucją przyrządów pomiarowych i nie tylko. Działa ona na polskim rynku już od ponad 25 lat. Sonel oferuje narzędzia do pomiaru bezpieczeństwa i pomiarów w zakresie instalacji elektrycznych najwyższej jakości. Tak naprawdę idea seryjnej produkcji urządzeń pomiarowych zrodziła się w roku 1990. Wówczas był to zwykły Zakład Innowacyjno-Wdrożeniowy TIM sp.z o.o. Jednak idea ta na przestrzeni lat stale rozkwitała i starała się coraz bardziej rzeczywista. Pierwszy, dość prosty przyrząd pomiarowy MZC-1 został wprowadzony na rynek nieco w charakterze eksperymentalnym. Jednak dzięki prostej konstrukcji i swoistej niezawodności eksperyment ten zakończył się ogromnym sukcesem. Jednak prawdziwy przełom działalności przypada na rok 1997. Wówczas wraz ze wzrostem popytu na przyrządy pomiarowe, dotychczasowa spółka TIM sp. z o.o. zdecydowała się na zmianę nazwy i przekształcenie swojej działalności. Od tego momentu, wszystkie produkty były oznaczone marką Sonel. Kolejne lata przynoszą firmie jeszcze większe sukcesy. Zakłady produkcyjne starają się wprowadzać nowe innowacje i ulepszenia swoich przyrządów pomiarowych, co spotyka się jednocześnie z ogromną aprobatą na rynku. W 2006 roku firma Sonel zdecydowała się poszerzyć swoją ofertę i do asortymentu wprowadziła także urządzenia chińskie i rosyjskie. W 2011 roku firma zdecydowała się zaistnieć również w nowych obszarach działalności i wprowadziła na rynek np. lokalizatory kabli podziemnych. Od tego czasu, polski producent stał się prawdziwym potentatem na rynku urządzeń pomiarowych i nie tylko.

Dlaczego warto stawiać na przyrządy pomiarowe od firmy Sonel?

Firma Sonel to polski producent. Wydawać by się mogło więc, że warto stawiać na urządzenia od niej ze względu na wsparcie lokalnego rynku. Jednak to nie to jest głównym powodem. Okazuje się, że z mierników elektrycznych, a także innych przyrządów oferowanych przez markę Sonel korzystają największe przedsiębiorstwa elektryczne. Pracownicy wyposażone w elektrycznie mierniki od Sonel zwykle szeroko doceniają sobie ich bezawaryjne działanie i nieskomplikowaną obsługę. Praca z takimi przyrządami od razu staje się o wiele bardziej efektywna. Niemniej jednak na uwagę zasługuje także jakość produktów w asortymencie firmy Sonel. Polski producent stawia przede wszystkim na solidne komponenty i autorskie rozwiązania. Dzięki temu sprzęty pomiarowe są gwarancją najwyższej jakości i co ważniejsze, także i precyzji wykonywanych pomiarów. Warto wspomnieć, że mimo swojej względnej prostoty urządzenia zwykle oferują szereg imponujących funkcjonalności, które znacznie optymalizują pracę z nimi. Często jeden miernik od firmy Sonel, jest wstanie zastąpić kilka, pojedynczych urządzeń od innych producentów. Nic więc dziwnego, że takie rozwiązania wielu przedsiębiorstwom przypadły do gustu, gdyż są o wiele bardziej korzystne pod względem ekonomicznym. To właśnie dlatego, inwestycja w mierniki i przyrządy od firmy Sonel, jest inwestycją opłacalną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.