Zewnętrzy dział kadr i płac.
Kategorie:

Dlaczego warto korzystać z zewnętrznego działu kadr i płac?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Decydując się na założenie firmy i zatrudnienie pracowników, musimy zadbać o wiele ważnych kwestii, w tym o profesjonalny dział kadr i płac. Wynagrodzenia, rachunki czy faktury – to tylko część tego, czym zajmują się kadry. W tym dziale ogromnie istotna jest poufność i bezpieczeństwo danych. Dlatego coraz więcej firm, zamiast na zatrudnienie kadrowej, decyduje się na outsourcing. Jakie są zalety tego rozwiązania?

Wewnętrzny a zewnętrzny dział kadr i płac

Dział zajmujący się zarządzaniem zasobami ludzkimi jest kluczowy w każdej firmie, bez względu na branżę czy liczbę zatrudnianych pracowników. W większych firmach taki dział zazwyczaj jest dość rozbudowany i składa się z kilku osób, podczas gdy w małych przedsiębiorstwach ogranicza się do jednej, co rodzi pewne niebezpieczeństwo. A to dlatego, że w przypadku choroby takiego pracownika dział kadr niekiedy przestaje funkcjonować. Co więcej, w małych zakładach pracy często zawiązują się bliskie znajomości, przez co utrzymanie w tajemnicy, np. wynagrodzeń poszczególnych osób, może nie mieć racji bytu. I między innymi to powoduje, że coraz więcej pracodawców skłania się ku payroll services i outsourcingowi zewnętrznemu, zyskując tym samym spokój i pewność, że wszystko prowadzone jest z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

3 największe korzyści z outsourcingu kadr

  1. Poufność danych w niewielkich firmach, w których wszyscy się znają, bardzo łatwo może dojść do wycieku danych, takich jak wysokość wynagrodzenia. Przy outsourcingu mamy pewność, że wszystko jest tajne i nikt nie dowie się, ile wynosi nasze wynagrodzenie.
  2. Zmniejszenie kosztów obsadzenie stanowisk kadrowych to nie tylko pensja, ale też składki, szkolenia, a w przypadku dłuższego chorobowego konieczność zatrudnienia kogoś na zastępstwo. Tym samym outsourcing kadr to znaczna redukcja kosztów i możliwość przeznaczenia nadwyżki na inne cele.
  3. Aktualna wiedza prawna polskie przepisy prawne bardzo często ulegają zmianom, a korzystając z outsourcingu kadr, zyskujemy gwarancję, że wszystkie aktualizacje na bieżąco są brane pod uwagę i nie ma ryzyka, że coś ważnego zostało pominięte. Ponadto firma zewnętrzna bierze pełną odpowiedzialność za wystawione dokumenty.

Chcesz „zdjąć” ze swoich barków ciężar związany ze sprawami kadrowymi i płacowymi? Postaw na outsourcing. Poufność, oszczędność, wygoda i bieżące wsparcie za sprawą fachowej obsługi, to główne zalety zewnętrznego payroll services.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.