Kierunek finanse i rachunkowość
Kategorie:

Czy finanse i rachunkowość to trudny kierunek?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Artykuł sponsorowany.

Planując pracę w bankowości, czy zarządzaniu finansami warto wcześniej pomyśleć o dobrych studiach na tym kierunku. Otworzą Ci one drzwi do kariery i zapewnią pracę na dobrych warunkach finansowych. Pozwolą również na rozwój zdobytych kompetencji i zainteresowań. Ważne, abyś wcześniej wybrał odpowiednią uczelnię.

Chcesz pracować, jako główny księgowy, a może kontroler finansowy? Aby móc zdobyć pracę na tych bądź pokrewnych stanowiskach, musisz ukończyć z powodzeniem studia o specjalizacji finanse i rachunkowość. W ten sposób zdobędziesz wszystkie niezbędne kompetencje i staniesz się specjalistą w swoim fachu. Dowiedz się, czy finanse i rachunkowość to trudne studia i gdzie najlepiej podjąć naukę na tej specjalizacji.

Finanse i rachunkowość – to modny, ale czy trudny kierunek studiów?

Finanse i rachunkowość to jeden z tych kierunków, który od lat nie traci na popularności. Wybierają się na niego głównie osoby, które lubią matematykę, są dobre w rachunkach i wiążą swoją przyszłość zawodową właśnie z tą dziedziną. Kierunek ten gwarantuje bowiem znalezienie dobrze płatnej pracy. Nie są to jednak studia dla każdego. Kto nie będzie miał z nimi trudności?

Studia finanse i rachunkowość kierowane są głównie do osób, które interesują się takimi zagadnieniami, jak bankowość, zarządzanie finansami, czy podatkami. Przyszły absolwent tego kierunku powinien przy tym wykazywać się bystrością umysłu, umiejętnością analitycznego myślenia i szybkiego liczenia. Idealny kandydat na studenta kierunku finanse i rachunkowość to również osoba odporna na stres, świetnie zarządzająca własnym czasem, skrupulatna i dokładna. Jeśli spełniasz te warunki, a przy tym lubisz pracę nie tylko z liczbami, ale i z ludźmi, to kierunek ten nie powinien sprawiać Ci problemów.

Dlaczego warto studiować finanse i rachunkowość?

Finanse i rachunkowość to studia, którymi warto się zainteresować z kilku względów. Wyposażają one przyszłych absolwentów w najbardziej przydatną wiedzę o instrumentach finansowych. Pozwalają im też na zdobycie umiejętności z zakresu: bankowość, administracja i finanse. To z kolei otwiera im drzwi do kariery na takich stanowiskach jak: księgowy, analityk finansowy, czy doradca finansowy. Praca dla ekonomistów o tej specjalizacji znajdzie się zawsze, gdyż firmom zależy na tym, by ich sprawami finansowymi zajmowali się kompetentni i dobrze przygotowani eksperci. Gwarantują to studia finanse i rachunkowość.

Gdzie najlepiej podjąć naukę na tym kierunku?

Kierunek Finanse i Rachunkowość możesz studiować na uczelniach ekonomicznych. Jedną z nich jest Powiślańska Szkoła Wyższa. Oferuje ona studia licencjackie o tej specjalizacji. Są to studia stacjonarne i niestacjonarne.

Sprawdź ofertę studiów Finanse i rachunkowość na PSW: https://powislanska.edu.pl/studia-licencjackie/finanse-rachunkowosc

Studenci kierunku Finanse i Rachunkowość na PSW poznają takie obszary i zagadnienia, jak: finanse w Unii Europejskiej;

  • zarządzanie finansami przedsiębiorstw;
  • analiza rynku usług finansowych.

Zdobędą oni również wiedzę z zakresu doradztwa finansowego i podatkowego. Otrzymają też pakiet niezbędnych kompetencji dotyczących rachunkowości zarządczej i inżynierii finansowej. Ponadto będą mogli odbyć praktyki zawodowe w najlepszych w rejonie placówkach. To znacznie zwiększy ich szanse na rynku pracy. Pozwoli również na kontynuację nauki na studiach wyższego szczebla na tym samym, bądź pokrewnym kierunku.

Przyszły absolwent kierunku Finanse i Rachunkowość na PSW zostanie bardzo dobrze przygotowany do rozpoczęcia samodzielnej działalności gospodarczej. Ponadto studia te zagwarantują mu znalezienie pracy w:

  • organach administracji publicznej – dział Finansów;
  • komórkach i jednostkach analiz;
  • biurach podatkowych i rachunkowych;
  • jednostkach budżetowych.

Co ważniejsze zdobyte wiedza i umiejętności umożliwią też znalezienie zatrudnienia nie tylko na rynku lokalnym, ale i za granicą. Jest to możliwe, ponieważ PSW jest liderem w jakości nauczania, ale i umiędzynarodowienia.

Podsumowując – studia finanse i rachunkowość są trudne i wymagające, ale jednocześnie gwarantują znalezienie dobrze płatnej pracy, a także pozwalają na rozwój zawodowy. Jeżeli dodatkowo zdecydujesz się na podjęcie nauki na tym kierunku na PSW Twoje szanse na odniesienie sukcesu w tej dziedzinie, jeszcze bardziej wzrosną. Placówka jest bowiem nastawiona na to, aby jej mury opuszczali wysoce wykwalifikowani pracownicy działów finansowych w różnego rodzaju firmach. Te studia przygotują Cię także do otwarcia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej w tej branży.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą naszej uczelni.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.