Firma z wirtualnym adresem
Kategorie:

Wirtualny adres firmowy. Rozwiązanie na dłuższy i na krótszy czas!

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Coraz częściej prowadzenie stacjonarnego biura firmowego staje się po prostu nieopłacalne. Wielu przedsiębiorców z powodzeniem rezygnuje z takiego rozwiązania i decyduje się na wirtualny adres firmowy. Wbrew pozorom taką drogę wybierają nie tylko freelancerzy, a jedynymi korzyściami nie jest optymalizacja kosztów i atrakcyjny wirtualny adres firmy, przykładowo w stolicy. Na uwagę zasługuje również elastyczność czasu trwania takiej usługi. Do wyboru mamy zarówno usługę długoterminową, jak i krótkoterminową. Co nam to daje?

Wirtualne adres firmowy w praktyce

Zanim przejdziemy do zalet związanych z możliwością krótko i długoterminowego wynajmu biura i wirtualnego adresu dla firmy, warto najpierw wspomnieć o tym, jak w praktyce wygląda tego typu usługa. Zazwyczaj obejmuje ona:

  • udostępnienie atrakcyjnego adresu firmowego/korespondencyjnego np. w biznesowych dzielnicach Warszawy,
  • odbiór korespondencji firmowej,
  • obsługę korespondencji (np. skanowanie listów).

Co ważne, coraz częściej spotykamy nowoczesne rozwiązania, gdzie klient uzyskuje dostęp do swojego biura wirtualnego przez panel online, mogąc załatwiać większość spraw związanych z prowadzeniem swojej firmy przez Internet.

Wirtualne biuro na długo i na krótko

Zaletą korzystania z wirtualnego adresu dla firmy jest możliwość wyboru w pełni dopasowanej formy usług, co obejmuje również okres trwania umowy. Elastyczność w tym zakresie zależy oczywiście od konkretnego usługodawcy. W tej najbardziej korzystnej opcji można wybierać pomiędzy umowami bezterminowymi a specjalnymi ofertami z konkretnym zakresem czasowym, przykładowo:

  • wirtualny adres firmy na 36 miesięcy,
  • wirtualny adres firmy na 24 miesiące,
  • wirtualny adres firmy na 12 miesięcy,
  • wirtualny adres firmy na 3 miesiące.

Tym samym z wirtualnego adresu firmowego skorzystać mogą zarówno osoby, które potrzebują takiej usługi na dłuższy, jak i na całkiem krótki czas.

Wirtualne biuro na 3 miesiące – dla kogo ?

W jakich sytuacjach warto rozważyć krótkoterminowe wynajęcie adresu wirtualnego dla firmy? Tego typu usługi są przede wszystkim dedykowane dla przedsiębiorców, planujących czasowy pobyt za granicą lub w innym miejscu, w którym nie będą mogli systematycznie odbierać korespondencji firmowej. Wirtualne biuro, które w pakiecie ma odbiór i skanowanie korespondencji, prześle ją po prostu mailowo.

Taki krótkoterminowy wynajem biura wirtualnego wybierany jest również wtedy, gdy ktoś realizuje projekt o określonych i dość krótkich ramach czasowych i na okres jego trwania chce posiadać bardziej prestiżowy adres firmowy. Warto bowiem zauważyć, że taki adres skutecznie zwiększa wiarygodność biznesową, zwłaszcza w przypadku kontrahentów zagranicznych.

Poza tym wirtualny adres firmy na 3 miesiące jest doskonałym sposobem na sprawdzenie, czy taka usługa jest tym, czego faktycznie oczekiwaliśmy. Po upłynięciu tych trzech miesięcy w razie zadowolenia można zawsze przedłużyć umowę lub zmienić ją na długoterminową, na przykład roczną albo kilkuletnią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.