Prawnik pomagajacy w trudnych sprawach sądowych
Kategorie:

Trudne sprawy sądowe i pomoc prawnika

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Niektóre sytuacje, mimo starań zamieszanych w nie osób, kończą się w sądzie. Bywa, że po jednej rozprawie problem rozwiązuje się bez poważniejszych konsekwencji, innym razem niezbędne jest przeprowadzenie kilku, a nawet kilkunastu. Strony mogą potrzebować pomocy prawnej świadczonej przez specjalistę, którego można znaleźć samodzielnie bądź zatrudnić z urzędu.

Wysokiej jakości usługi

Prawnik bywa potrzebny przy różnych zagadnieniach, nawet tych bardziej błahych – dla wielu osób jego pomoc jest bardziej opłacalna, niż błądzenie w zawiłościach przepisów na własną rękę. O wsparcie adwokata mogą się też ubiegać ci, których dotyczą poważniejsze problemy, na przykład związane z popełnieniem przestępstwa. Może się zdarzyć, że osoba bardzo potrzebuje takiego wsparcia, ale nie stać jej na samodzielne opłacenie usług. W takiej sytuacji często można wnioskować o przydzielenie prawnika z urzędu. Nie jest to wcale gorszy wybór, ale dużo zależy od podejścia takiego specjalisty i stopnia jego zaangażowania się w daną sprawę. Może on między innymi:

  • być kimś znanym wnioskodawcy – przeważnie prawnika dobiera instytucja, ale jeśli we wniosku pojawi się sugestia nazwiska, może być zaakceptowana
  • zostać przydzielonym w krótkim terminie, maks. 2 tygodnie
  • mieć całkowite pełnomocnictwo.

Niektórzy uważają wprawdzie, że przydzielony fachowiec nie będzie bronił klienta w tak dobry sposób jak ktoś, kogo znajdzie się na własną rękę. Nawet jeśli tak się zdarza, w wielu kwestiach pomoc przydzielonego prawnika wystarcza, by nie zostać pogrążonym w zawiłych procesach sądowych.

Kiedy warto poprosić o pomoc adwokata?

Adwokat może, ale nie musi pomóc klientowi, jeśli jego sprawa nie odpowiada mu pod względem moralnym, uważa ją za zbyt trudną, niemożliwą do rozwiązania itd. W wielu przypadkach prawnicy nie okazują się wybredni, gdyż podejmują sprawy niejako z obowiązku. Czasami z tego powodu uważani są za osoby bez zasad moralnych, bo mogą bronić np. morderców, którzy mimo faktycznej winy wciąż mają prawo do wsparcia. Osoby, które uczestniczą w zawiłych sprawach i są np. podejrzane, ale w rzeczywistości niewinne, dzięki skuteczności swoich adwokatów, mają szansę wyjść z sytuacji obronną ręką. Niestety dużo zależy też od finansów. Najlepsi prawnicy cenią sobie swoje usługi i wymagają stosownej opłaty. Jest mała szansa, że będą pracowali za darmo, jedynie dla idei.

Artykuł opracowano we współpracy z kancelariaminsk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.