Drewniane stemple leżą na czarnym stole
Kategorie:

Stemple drewniane nadal w modzie – czym są i do czego się przydają?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Mogłoby się wydawać, że stemple drewniane zostały już dawno zastąpione plastikowymi pieczątkami automatycznymi. A jeśli ktoś jeszcze ich używa, to jest po prostu staromodny. Tymczasem drewniane stemple na nowo cieszą się uznaniem wielu podmiotów, w tym prestiżowych firm zajmujących dobrą pozycją na rynku. Czym tak naprawdę są i do czego służą?

Czym tak naprawdę są stemple drewniane?

Prawda jest taka, że stemple drewniane mają swój wyjątkowy urok. Na drewnianym uchwycie posiadają mały metalowy element, który wskazuje właściwe ustawienie pieczątki. Rozwiązanie to chroni przed niewłaściwym kierunkiem odcisku. Gryf może być prostokątny, kwadratowy, okrągły albo w formie kołyski, który stosuje się najczęściej w stemplach większego formatu.

Kiedy i do czego przydają się stemple drewniane?

Dawniej stemple drewniane były wykorzystywane jako standardowe pieczątki. Aktualnie służą do wykonywania efektownych firmowych znaków na papierze oraz papierowych opakowaniach, kartonach itd. Są bardziej elementem identyfikacji wizualnej, tak ważnej w dzisiejszych czasach. Wykorzystuje się je także po prostu w celach ozdobnych. 

Posiadanie firmowego stempla drewnianego jest nie tylko czymś zupełnie pasującym do współczesnego świata, ale też elementem wyróżnienia. Dlatego warto się w taki zaopatrzyć. Tym bardziej że koszt produkcji stempli na zamówienie nie jest wcale wysoki. Stemple poleca się dziś firmom niezależnie od branży, małym i dużym, działającym stacjonarnie i online. Posługują się nimi nowoczesne sklepy internetowe, które tak oznaczają swoje produkty.

Komu zlecić wykonanie stempli?

Uniwersalne stemple można kupić od ręki w sklepach z asortymentem biurowym. Wiadomo jednak, że tylko te indywidualnie wykończone pod potrzeby konkretnej firmy, mogą się jej przydać. Dlatego nie pozostaje nic innego, jak tylko wykonać stemple na zamówienie

Obecnie na rynku działa wiele firm zajmujących się produkcją stempli drewnianych. Można niejedną znaleźć nawet w internecie. Ważne jest, tylko aby była to firma, która ma doświadczenie w produkcji stempli i przede wszystkim oferuje stemple wysokiej jakości. Muszą przecież nie tylko spełnić swoją rolę, ale również przetrwać intensywne użytkowanie.

Wybierając firmę, która wykona stemple na zamówienie, lepiej nie kierować się wyłącznie niską ceną. Może ona świadczyć o produkcie gorszej jakości albo niezbyt precyzyjnie wykonanym. Stemple tak naprawdę w ogóle nie są drogie, więc bez sensu jest szukać najtańszej oferty. Lepiej skoncentrować się na sprecyzowaniu swoich oczekiwań względem zamówienia, a więc na tym, by określić, jakiej wielkości mają to być stemple, jaką grafikę odciskać, w jakim kolorze. Wszystko to będzie miało wpływ na efekt końcowy uzyskanego przedmiotu, a następnie stempla odciśniętego na konkretnej powierzchni. 

Jak widać, pieczątki nie wyparły stempli z użycia. Nadal są modne, a nawet wręcz pożądane. Solidnie wykonane, odciskające efektowną grafikę, mogą być elementem działań marketingowych każdej firmy, szczególnie tej, która zajmuje się sprzedażą dowolnych produktów.

Artykuł napisany przy współpracy z: https://www.maxonline.pl/stempel-z-logo-personalizowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.