Sopot apartamenty przy plaży – widok na plażę i morze w Sopocie o zachodzie słońca
Kategorie:

Sopot – apartamenty przy plaży i pomysły na urlop dla aktywnych

Z czym w pierwszej chwili może się kojarzyć Sopot? Apartamenty z widokiem na morze i molo, letni festiwal piosenki w Operze Leśnej oraz piękne plaże to główne wizytówki tego nadbałtyckiego kurortu. Warto jednak pamiętać, że Sopot to także miasto idealne na urlop dla aktywnych osób, nastawionych na kontakt z przyrodą, spacery i jazdę na rowerze.

Sopot to jeden z najchętniej odwiedzanych kurortów nad polskim wybrzeżem Bałtyku. Turystów przyciągają tam m.in. piękne plaże, najdłuższe w naszym kraju molo, walory uzdrowiskowe regionu oraz odbywający się co roku w Operze Leśnej festiwal piosenki. Nie można też pominąć doskonale rozwiniętej bazy noclegowej – można tam wynająć komfortowe, przystępne cenowo apartamenty z widokiem na morze Sopot. Miasto to może się pochwalić także świetnymi warunkami do aktywnego wypoczynku – podpowiadamy, co czeka tam na przyjezdnych.

Sopot – apartamenty z widokiem na morze i liczne trasy spacerowe

Gdy idealny apartament z widokiem na morze Sopot jest już wynajęty, można zacząć zwiedzanie najpiękniejszych zakątków miasta! Część turystów planuje trasy swoich spacerów samodzielnie, inni korzystają z gotowych planów, uwzględniających wszystkie najważniejsze miejsca w Sopocie. I tak popularnością cieszy się m.in. Szlak Niebieski, przebiegający przez tereny Parku Północnego. Czas potrzebny na jego pokonanie to około 2 godzin, a spacerowicze mogą podziwiać wypielęgnowane alejki pełne drzew i krzewów, zobaczyć pomnik Jerzego Haffnera lub skorzystać ze ścieżki edukacyjnej poświęconej sopockiej florze i faunie.

Inną ciekawą propozycją jest Szlak Czerwony, prowadzący przez centrum miasta – od tzw. Małego Monciaka, przez główną spacerową ulicę Sopotu, czyli Monciak, w kierunku molo i morza, a następnie do Dworca Głównego, przez Park Południowy i Potok Elizy. Aby poznać lepiej południowo-wschodnią część Sopotu, czyli Karlikowo, należy wybrać Szlak Pomarańczowy, który biegnie m.in. obok hali sportowej Ergo Arena i słynnego hipodromu.

Apartamenty Sopot – blisko morza i Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

Będąc w Sopocie, warto odwiedzić utworzony w 1979 r. Trójmiejski Park Krajobrazowy – jeden z najstarszych tego typu parków w Polsce, chroniony ze względu na walory krajobrazowe i historyczne. Na Park składają się dwa obszary leśne: kompleks północny obejmuje tereny Rumii, Szemudu i Wejherowa, zaś południowy – Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Jednym z jego najcenniejszych walorów przyrodniczych jest polodowcowa rzeźba terenu, wyodrębniono tam siedem rezerwatów przyrody, oznaczono 144 pomniki przyrody (głównie drzewa, głazy i grupy głazów), ciekawym miejscem jest także wzniesienie o nazwie Pachołek. Miłośnicy wypoczynku na łonie natury mogą tam spędzić wspaniały czas!

Sopot – apartamenty przy plaży idealne na odpoczynek po rowerowych wycieczkach

Sopot i jego okolice docenią także fani wypoczynku na dwóch kółkach. Przez miasto biegnie gęsta sieć dróg rowerowych, dzięki którym sopocianie codziennie wygodnie docierają do szkoły czy pracy, a turyści poznają zabytki i najpiękniejsze zabytki kurortu. Oczywiście pojeździć można również po okolicy – rowerem da się bez przeszkód dojechać do Gdyni i Gdańska, dotrzeć do terenów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz położonych dookoła jezior.

Lista tras rowerowych po Sopocie i okolicy jest naprawdę długa. Znajduje się na niej m.in. licząca 5,1 km Pętla Reja, którą całe rodziny pokonują w 15-20 minut. Niecałe 7 km ma tzw. Leśny Trakt, który biegnie po nawierzchni zarówno bitumicznej, jak i szutrowej. Zdecydować się można na przejażdżkę trasą Tour de Sopot, która liczy 18,6 km – czas potrzebny na jej pokonanie to ponad godzina. Cztery godziny trzeba poświęcić na prawie 38-kilometrową, trudną trasę Wzdłuż Trójmiejskich Rzek, a nawet sześć godzin – na przejazd liczącą 51 km trasą Osowskie Jeziora.

Urlop w Sopocie nie musi oznaczać tylko plażowania na brzegu Bałtyku – coś dla siebie znajdą tam również miłośnicy aktywnego wypoczynku w postaci spacerów albo jazdy na rowerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.