Mistrzostwa Świata
Kategorie:

Polska faworytem MŚ 2018? Jakie mamy szanse na zwycięstwo w mundialu?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Zbliżający się wielkimi krokami mundial 2018 wzbudza ogromne zainteresowanie. Emocje polskich kibiców sięgną zenitu 19 czerwca, kiedy to zespół Adama Nawałki stanie do walki z reprezentacją Senegalu. Na mistrzostwa świata w Rosji gotowi są zarówno piłkarze, jak i amatorzy futbolu oraz bukmacherzy. Dyskusje dotyczące ewentualnych faworytów mundialu toczą się już od momentu wylosowania układu spotkań grupowych. Jakie szanse w tegorocznym turnieju ma Polska?

Największy faworyt mundialu w Rosji

Typowania analityków są dość jednoznaczne – faworytem mundialu w Rosji będą Niemcy. Zespół prowadzony od lat przez trenera Joachima Loewa może się pochwalić najwyższą punktacją w rankingu FIFA, a także niezmiennie znakomitą formą. Specjaliści nie szczędzą pochwał dla aktualnego składu drużyny, porównywalnego z kadrą reprezentacji grającą w latach siedemdziesiątych. Niemcy zarówno wówczas, jak i obecnie bez większego wysiłku pokonują większość rywali. Jeżeli podopieczni Loewa zdołają utrzymać swoją dotychczasową efektywność, najprawdopodobniej zgodnie z prognozami zdobędą w Rosji puchar MŚ.

Pozostali faworyci Mistrzostw Świata 2018

Poza drużyną niemiecką, uwagę bukmacherów przykuwają również inne zespoły należące do pierwszej dziesiątki rankingu FIFA. Zaskoczenia nie powinna budzić obecność reprezentacji Hiszpanii, Francji oraz aktualnych Mistrzów Europy, czyli Portugalii. Wiele typów wskazuje również na zwycięstwo w Mistrzostwach Świata 2018 Brazylii lub Argentyny. Obie reprezentacje wielokrotnie prezentowały na największych turniejach znakomite umiejętności. Drużyny południowoamerykańskie należą również do największych ulubieńców kibiców, ze względu na wiele widowiskowych akcji rozgrywanych podczas spotkań. Wyróżnieniem dla reprezentacji Polski może być fakt, że to właśnie znawcy futbolu z Argentyny określili biało-czerwonych mianem jednego z najlepszych zespołów turnieju.

Polacy na mundialu w Rosji

Zespół prowadzony przez Adama Nawałkę przykuwa uwagę zagranicznych mediów przede wszystkim ze względu na dość wysoką pozycję w zestawieniu FIFA. Chociaż ranking ten ulega ciągłym modyfikacjom, Polakom udało się w ostatnim sezonie nie wypaść poza pierwszą dziesiątkę. Duża w tym zasługa znakomitej ofensywy biało-czerwonych oraz starań doświadczonych piłkarzy, wśród których na szczególne uznanie zasługuje oczywiście Robert Lewandowski. Obecność króla strzelców na mundialu 2018 daje polskim kibicom nadzieję na emocjonujące widowisko, wiele świetnych akcji oraz przede wszystkim jak najwięcej strzelonych bramek.

Polska faworytem MŚ 2018?

W zmaganiach grupowych Polska zmierzy się z Senegalem, Kolumbią oraz Japonią. W każdym spotkaniu biało-czerwoni będą musieli dobrze wykorzystać swoje atuty, która pozwoli im na dobrą grę w powietrzu i szybkie uzyskanie przewagi punktowej. Polska będzie się jednak mierzyć z piłkarzami silnymi fizycznie i dobrymi technicznie. Rodzimi bukmacherzy nie są tak optymistyczni, jak zagraniczne media. Prawdopodobnie Polska wyjdzie z grupy, jednak na tym awansie skończy się jej udział w Mistrzostwach Świata 2018.

Rozważający obstawianie w firmach bukmacherskich muszą pamiętać o tym, że w Polsce jedynie gra w licencjonowanych firmach jest dozwolona. Gra u nielegalnych bukmacherów jest prawnie zabroniona. Każda forma hazardu wiąże się z ryzykiem np. uzależnienia czy też utraty środków finansowych. Poczytaj czym są bonusy bukmacherskie na stronie oferty-bukmacherskie.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.