Własna firma.
Kategorie:

Pierwsze kroki z własną firmą – to wcale nie musi być trudne!

Chyba nie ma osoby na świecie, która by nie podziwiała wielkich majątków znanych osób ze świata biznesu. Wielomilionowe posiadłości, konta bankowe puchnące od zgromadzonego kapitału, piękne ubrania, luksusowe samochody. Cudowna wizja, która z pewnością pociąga wiele osób. Jednakże każdy kiedyś od czegoś zaczynał! Większość światowych gigantów pierwsze kroki stawiała w garażach, szopach, na sprzęcie, który miał mniejszą wydajność od dzisiejszego, przeciętnej klasy smartfonu. W głowach słusznie może rodzić się pytanie jak to jest możliwe, że doszli do takiego poziomu i akurat im się udało. Odpowiedź może być banalna – ale mieli motywację i czas na to by dążyć do wyznaczonych celów. Byli zdeterminowani, by osiągnąć sukces za wszelką cenę. Nie marnowali czasu na rzeczy, które nie przybliżały ich do osiągnięcia celu.

Rachunki, podatki, rozliczenia, formalności

Decydując się podążyć śladami wcześniej omawianych ludzi musimy zacząć małymi krokami, które przybliżą nas do pozycji rozpoczynającej ranking najbogatszych osób. Początki nigdy nie są łatwe, a ogrom pracy na starcie potrafi skutecznie zniechęcić do dalszych starań. Dodatkowo, do tego wszystkiego mamy jeszcze zawiłe prawo, które nie ułatwia życia przedsiębiorcom, a zaniechanie jednej procedury, lub niedopełnienie formalności może mieć fatalne skutki w przyszłości. Nie musimy jednak brać wszystkiego na własne barki i zastanawiać się, czy dzisiaj warto załatwić sprawy urzędowe, czy skupić się na obsłudze klientów i rozwojowi biznesu. Niewielkim kosztem możemy oddać tą wątpliwą przyjemność do specjalistycznego biura rachunkowego i zająć się sprawami, które realnie poprawią kondycję naszego biznesu.

Zaufać specjalistom z biura rachunkowego

Na początku ciężko dostrzec ogrom korzyści płynących ze współpracy z biurem rachunkowym, gdy na pierwszy plan wysuwają się koszty, które musimy ponieść, ale każdy medal ma dwie strony, a kij dwa końce. Skupmy się na pozytywnych aspektach, które płyną z podjęcia współpracy z zewnętrzną firmą księgową.

Zakładanie działalności gospodarczej

Przyjmijmy, że nasz Pan Jan Kowalski, który ma w planach rozpoczęcie działalności gospodarczej pochodzi z Lublina. Jeśli szuka biura lokalnie, to prawdopodobnie skorzysta on z najpopularniejszej wyszukiwarki Google, gdzie wpisze “zakładanie działalności gospodarczej lublin”, albo “zakładanie firmy lublin”. Tym sposobem otrzyma mnóstwo wyników zwrotnych i  nie do końca wie która oferta będzie dla niego najlepsza. W przypadku gdy szuka biura niezależnie od lokalizacji, to lista będzie jeszcze dłuższa. Co w takiej sytuacji?

Na początek warto sprawdzić biuro cieszące się uznaniem wśród swoich klientów. Zobacz co w kwestii zakładania własnej działalności może zaoferować biuro rachunkowe InPLUS: https://www.inplus.lublin.pl/zakladanie-wlasnej-firmy-dzialalnosci-gospodarczej

Opinie, rekomendacje, rozmowa

Znajdując się w takim miejscu jak nasz przykładowy Pan Jan warto rozważyć kilka aspektów. Po pierwsze mamy do dyspozycji różne opinie użytkowników sieci, ale warto pamiętać, że nieuczciwe firmy potrafią zmanipulować ten czynnik i kupić pakiet pochlebstw. Kolejnym, ważniejszym czynnikiem jest rekomendacja użytkownika danego biura – jeśli to nasz przyjaciel, lub znajomy, to tym bardziej można mu zaufać, jeśli jednak nie mamy możliwości podpytać o jakość usług, to zostaje nam własnoręczna weryfikacja znalezionej oferty. Warto się wybrać do takiego miejsca, zobaczyć jak traktują klienta, jak przebiega rozmowa, jak przedstawiciel biura rachunkowego podchodzi do klienta i co może mu zaoferować. Jeśli jednak decydujemy się na współpracę online możemy zacząć od wysłania zapytań mailem, lub zadzwonić i przeprowadzić rozmowę przez telefon.

Zaufanie budowane na efektach

Wybierając biuro rachunkowe musimy w pełni zawierzyć doświadczeniu i umiejętnościom pracowników. Ale warto pamiętać, że to my jesteśmy klientem, i to my wydajemy pieniądze na usługi, które nam oferuje biuro. Nawet jeśli zdecydujemy się na współpracę, to nie powoduje to stałego przywiązania. Jeśli wybrany podmiot nie spełnia naszych oczekiwań – zawsze możemy wybrać ofertę innego przedsiębiorstwa. Warto jednak rozmawiać i jasno komunikować nasze oczekiwania. Takie podejście pozwoli rzetelnie wycenić koszty współpracy i tym samym unikniemy nieporozumień w przyszłości.

Wybrałem biuro rachunkowe i co dalej?

Wszelkie kwestie związane z założeniem działalności, jak i z późniejszym prowadzeniem spraw księgowych można zostawić do obsługi specjalistom. Teraz należy się skupić na rozwoju własnego biznesu, sprawieniu, że zacznie być rentowny, a z czasem pozwoli nam rozwinąć skrzydła, zatrudnić pracowników i inwestować w rozwój. Od tej pory wszelkie sprawy związane z rozliczeniami, podatkami i załatwianiem spraw urzędowych możemy zostawić na barkach wyspecjalizowanych księgowych. W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań wystarczy jeden telefon, żeby skonsultować nurtujące nas kwestie samemu nie zaprzątając sobie głowy szukaniem odpowiedzi w zawiłościach prawa podatkowego.

Bądź specjalistą w swojej dziedzinie

Nie musimy być znawcami prawa, markieteriami, pracownikami, szefem i księgowym. Każda z tych działek ma dedykowane osoby, które mogą się tym dla nas zająć. Oczywiście nie pominiemy etapu, gdzie jesteśmy pracownikiem i szefem w jednej osobie i warto znać podstawy pozostałych dziedzin żeby nie dać się zrobić w konia przy pierwszej lepszej okazji – ale bycie ekspertem wymaga zbyt dużo czasu, czasu, który można zagospodarować na rozwój własnej działalności!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.