Mężczyzna z zegarkiem automatycznym na dłoni
Kategorie:

Jak wybrać dobry zegarek męski?

Dostępny na polskim rynku asortyment męskich zegarków jest niezwykle obfity i niejednorodny. W ramach niego z łatwością odnajdziesz najróżniejsze modele tych urządzeń w wariantach m.in. sportowych, klasycznych, designerskich czy też typu diver. Każda z tych grup dzieli się na dodatkowe pomniejsze kategorie, a ponadto zbiera w sobie produkty od wielu marek. Jak zatem spośród nich wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie? Poniżej przedstawiamy to zagadnienie, bazując na asortymencie wybitnej szwajcarskiej marki o ponad stuletniej tradycji.

Zegarki Oris – optymalne połączenie wytrzymałości z funkcjonalnością i atrakcyjnym designem

Na początku skupmy się na chwilę na tym, co w ogóle oznacza hasło „dobry zegarek”. Czy dla każdego będzie to taki sam produkt? W ujęciu subiektywnym z całą pewnością nie. Jeśli jednak spojrzymy na tę kwestię obiektywnie, za dobre, należy uznać przede wszystkim czasomierze o wieloletniej odporności na codzienną eksploatację, dopracowanej w detalach estetyce, a także o co najmniej standardowym zakresie oferowanych przez siebie funkcjonalności. Doskonałym przykładem takich właśnie urządzeń są te, które proponuje szwajcarska marka Oris.

W każdym przypadku są to produkty odznaczające się długotrwałą niezawodnością pracy i licznymi, czasem wręcz innowacyjnymi rozwiązaniami użytkowymi. Co zaś tyczy się estetyki – oferta tej firmy jest na tyle szeroka, że każdy z łatwością odnajdzie dla siebie zegarek Oris precyzyjnie korespondujący ze swoimi indywidualnymi upodobaniami.

Jak wybrać odpowiedni dla siebie czasomierz Oris?

Rekomendowany przez nas proces wyboru zegarka zasadniczo można podzielić na dwa etapy. Pierwszym z nich jest zweryfikowanie producenta urządzenia pod kątem jakości. Drugi koncentruje się z kolei na poszukiwaniu czasomierza o specyfice ściśle dopasowanej do potrzeb konkretnego użytkownika.

Jeśli chodzi o pierwszy z nich, Oris jest marką powszechnie znaną, o historii przekraczającej obecnie 100 lat. Nawet w przypadku, gdy ktoś nie natknął się jeszcze na produkty wspomnianej firmy, z łatwością odnajdzie w internecie całe zatrzęsienie traktujących na ich temat recenzji blogowych, filmików czy opinii konsumenckich. Pierwszy opisany etap w tym przypadku nie stanowi zatem żadnego wyzwania. W kwestii natomiast drugiego – tutaj wszystko zależy już wyłącznie od Twoich upodobań.

Zegarki Oris dla nurków, a także fanów sportu, muzyki czy lotnictwa

W ofercie producenta zdecydowanie dominują zegarki automatyczne i nakręcane, ale już estetyka czy zapewniane funkcjonalności są różne dla każdego modelu. Cztery główne serie czasomierzy od Oris to:

  • Culture – linia inspirowana prestiżowymi światowymi wydarzeniami muzycznymi, gdzie część z limitowanych modeli sygnowana jest nazwiskami takich artystów jak np. Frank Sinatra czy James Morisson,
  • Aviation – zegarki Oris o dużych i niezwykle wyrazistych tarczach, nawiązujące swoją stylistyką do historii lotnictwa,
  • Motor Sport – seria łącząca w sobie elegancję z nowoczesnością w formie silnie nawiązującej do najważniejszych wydarzeń ze świata sportu i motoryzacji,
  • Diving, czyli Oris dla zawodowych nurków – zegarki typu Oris Diver świetnie znoszą ciśnienie na różnych głębokościach, oferując perfekcyjną wodoszczelność na głębokości nawet do 1000 metrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.