Kino.
Kategorie:

Jak oglądać filmy, kiedy kina zamknięte

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Ostatni rok odcisnął na światowej kinematografii ogromne piętno i zmienił to w jaki sposób odbiorcy podchodzą do takiej rozrywki jaką jest kino. Okazało się, że doskonale się tu sprawdza oglądanie filmów w domu, na telewizorze, komputerze lub rzutniku. Zwłaszcza, że wiele premier światowych będzie miało swoją premierę w Polsce dopiero po pandemii. Wiele osób zastanawia się, skąd wziąć wybrane filmy, bo serwisy streamingowe nie mają wcale ogromnych zasobów. Rozwiązaniem jest VPN i torrent.

 

Jak można ściągać filmy z sieci?

Co to jest torrent?

Jak używać VPN?

Jak można ściągać filmy z sieci?

Filmy można znaleźć na wielu stronach internetowych. Zwykle do ich znalezienia dobra będzie odpowiednia baza torrent, szybkie łącze, pojemny dysk, vpn i trochę wolnego czasu. Używając stron, które oferują filmy do pobrania należy wiedzieć gdzie szukać poszczególnych tytułów oraz jaki format najbardziej nam odpowiada. Wpisanie odpowiedniego tytułu, wybranie języka, najkorzystniejszej rozdzielczości i dobrego formatu pozwoli uniknąć rozczarowania przy przygotowaniach do domowego seansu. Warto pamiętać, że udostępnianie takich plików przez torrent może być nielegalne.

Co to jest torrent?

Torrent to w jednym zdaniu jedna z najpopularniejszych platform, które umożliwiają pobieranie i wymienianie się filmami i innymi plikami. Działa na całym świecie. Do pobierania plików w formacie torrent potrzebny jest specjalny program – uTorrent, który pozwoli połączyć pobrane części i wyeksportować je w film. Użytkownicy platformy torrent sami dystrybuują materiały na platformie, tak aby inni użytkownicy mogli pobierać je za darmo. Istnieje wiele platform torrentowych na całym świecie. Do ich obsługi przydaje się zmienny VPN oraz program do pobierania filmów, który dzięki sieci P2P pobiera wybrane treści. Dla własnego bezpieczeństwa najlepszą opcją będzie nie używanie torrentów w ogóle. Pod lupą są zwłaszcza strefy dark torrent i shadow torrent, na których można znaleźć wiele nielegalnych materiałów. Legalne filmy i inne pliki są dostępne za opłatą, w oficjalnych serwisach streamingowych. Do ściągania filmów przez torrent należy używać VPN.

Jak używać VPN?

VPN to tak zwane wirtualne sieci prywatne. Pozwalają one zaszyfrować dane, które opuszczające komputer.Do takich wrażliwych informacji o użytkowniku należą chociażby jego lokalizacja lub adres IP. Te dane pozwalają zidentyfikować użytkownika i do niego dotrzeć. Dla własnego bezpiecześntwa dobrze jest mieć VPN  i używać go przy pobieraniu plików.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.