Kobieta leci na wakacje w czasie pandemii
Kategorie:

Gdzie można latać na wakacje w dobie pandemii?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Bez paszportu możemy polecieć do wszystkich krajów Unii Europejskiej znajdujących się w strefie Schengen. Jednak w dobie pandemii większość z nich wymaga posiadania certyfikatu szczepienia, wykonania testu lub kilkudniowej kwarantanny. Większość krajów na świecie oprócz wymogu posiadania ważnego paszportu wprowadziło wiele dodatkowych obostrzeń związanych z pandemią.

Gdzie obecnie możemy latać na wakacje bez odbywania kwarantanny po przylocie?

Wiele krajów na stałe wprowadziło obowiązek wykonywania testów zarówno przed przylotem jak i po powrocie do państwa macierzystego. Gdzie można latać bez konieczności odbywania kwarantanny po powrocie do kraju? Obecnie taką możliwość daje wiele krajów europejskich. Między innymi jest to możliwe w Albanii. Oczywiście kraj wymaga posiadania certyfikatu potwierdzającego szczepienie albo zaświadczenia o niedawnym przebyciu choroby. Osoby niezaszczepione są zobowiązane do wykonania testu nie później niż na 72 godziny przed wyjazdem z Polski. Podobne wymagania ma wobec podróżujących: Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Czechy, Grecja, Hiszpania, Francja, Holandia, Irlandia, Monako, Malta, Litwa, Portugalia i Rumunia. Ukraina z kolei wymaga dodatkowo jeszcze ubezpieczenia dla osób podróżujących. Brak obostrzeń przy wjeździe do kraju wprowadziła natomiast Estonia, Finlandia, a także Węgry pod warunkiem podróżowania własnym pojazdem.

Gdzie możemy latać po za Europę bez odbywania kwarantanny po powrocie?

Podobnie jak w Europie tak i w wielu krajach na świecie dla osób zaszczepionych lub wykonujących testy po powrocie do kraju nie musi obowiązywać kwarantanna. Należą do nich: Algieria, Arabia Saudyjska, Argentyna, Brazylia, Bahamy, Egipt, Gruzja, Ekwador, Gwatemala, Maroko, Nigeria, Salwador oraz Stany Zjednoczone. Wiele krajów na świecie nie honoruje paszportów Covidowych, ale wymaga testów wykonanych przed przylotem (najpóźniej na 72 godziny przed przylotem) lub zaraz po wylądowaniu na lotnisku. Gdzie możemy latać z wykonanym uprzednio testem? Do krajów, które wymagają świeżego testu zaliczamy: Kamerun, Katar, Kazachstan, Malediwy, Mozambik, Panama, Peru, Somalia, Zanzibar, Tanzania, Tunezja, Somalia, Uzbekistan, Wenezuela i Zimbabwe. Gdzie możemy latać z ważnym paszportem, w pełni zaszczepieni bez potrzeby odbywania kwarantanny?  Możliwość taką daje nam wylot do Turcji np. z lotniska w Łodzi. Warto jeszcze wspomnieć, że jak dotąd żadnych obostrzeń, co do podróżowania nie wprowadziły kraje takie jak Dominikana i Meksyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.