Kobieta z blond włosami
Kategorie:

Jak zadbać o włosy po rozjaśnianiu i w jakie kosmetyki do włosów blond się zaopatrzyć?

W ostatnim czasie dość mocno rozjaśniłaś swoje włosy i widzisz teraz, że nie wpłynęło to na nie zbyt korzystnie? Pomimo tego, że rzeczywiście jesteś zadowolona z osiągniętego efektu, bo podobasz się sobie w jasnym kolorze, to jednak obawiasz się, że jeśli tak dalej pójdzie, już niedługo całkowicie wyłysiejesz albo utracisz przynajmniej połowę pasm? Pielęgnacja włosów rozjaśnianych zawsze jest problematyczna. Zabieg rozjaśniania jest skomplikowanym i poważnym procesem, który na ogół niestety w niekorzystny sposób zmienia strukturę i zarazem kondycję włosa. Prowadzi do wysuszenia czupryny, rozdwojenia końcówek i nadmiernego wypadania kosmyków. Te problemy będą tym bardziej się pogłębiać, im częściej będziesz wystawiać fryzurę na działanie skrajnych czynników atmosferycznych, a zwłaszcza słońca, wiatru i wysokich temperatur. Jak zatem zadbać o włosy rozjaśniane i jakie kosmetyki do włosów blond zakupić, by ponownie tchnąć w nie życie? Przed Wami 3 kroki pielęgnacyjne, o których nie możecie zapominać

Krok 1 – OCHRONA WŁOSÓW ROZJAŚNIANYCH

Płynnie przechodzimy więc do pierwszego najważniejszego elementu pielęgnacji, czyli ochrony. Włosy, które zostały potraktowane mocnym środkiem chemicznym, przez jak najdłuższy czas powinny być maksymalnie zabezpieczane przez działaniem wysokich temperatur, wiatru oraz słońca. Nawet myjąc je, używaj do tego celu średnio chłodnej wody. Pod żadnym pozorem nie zlewaj skóry głowy i włosów wrzątkiem, ani nawet bardzo gorącym roztworem. Uważaj na słońce. Oczywiście jeśli lato trwa, możesz jak najbardziej się opalać i powylegiwać czasem na plaży, ale staraj się po prostu przed każdym wyjściem na zewnątrz osłonić czymś fryzurę, czyli po prostu założyć jakieś nakrycie głowy albo przynajmniej przewiązać włosy chustką. Istnieją też specjalne kosmetyki do włosów blond, zapewniające dodatkową ochronę przeciwsłoneczną. Zazwyczaj mają one formę sprayu. Musisz więc tylko spryskać nimi obficie całe pasma, aby słońce nie mogło ich dodatkowo spalić i jeszcze bardziej zniszczyć. Kosmetykiem, który z pewnością musi znaleźć się w Waszej wakacyjnej kosmetyczce jest Bonding Oil od Olaplex. Ten niesamowicie innowacyjny olejek odbudowuje włosy i wygładza je, przedłużając jednocześnie trwałość Waszego koloru i chroniąc włosy przed światłem UV.

Krok 2 – DELIKATNE MYCIE WŁOSÓW BLOND

Z włosami rozjaśnionymi trzeba postępować bardzo delikatnie i ostrożnie. Musisz uważać na nie nawet podczas zwyczajnego mycia głowy, zwłaszcza jeśli musisz myć włosy codziennie. Nie rób tego zbyt agresywnie. Unikaj tarcia włosów i zalewania ich olbrzymią ilością szamponu, zwłaszcza jeśli będzie to szampon wzbogacony silikonami, które jeszcze bardziej obciążają pasma. Sięgaj po produkty delikatne, jak np. Revitalizing Shampoo od Balmain, który odbudowuje włosy od środka, dzięki czemu są silniejsze, nawilżone i bardziej podatne na układanie. Wybieraj naturalne kosmetyki do włosów blond i używaj ich na zmianę z produktami bardziej chemicznymi, które mogą przesuszać skórę głowy, ale za to dużo lepiej doczyszczają włosy. Bardzo dobrym wyborem będą kosmetyki do włosów rozjaśnianych zawierające substancje typowo nawilżające, czyli np. wyciąg z aloesu, miód albo dowolny olejek. Uważaj też na to, w jaki sposób myjesz włosy, czyli jaką technikę mycia stosujesz. Włosy zawsze rozczesuj przed ich zamoczeniem, czyli na sucho. Po myciu staraj się natomiast nie używać żadnych suszarek, lokówek czy prostownic. Pozwól włosom samodzielnie wyschnąć. Dzięki temu wysokie temperatury nie będą dodatkowo ich palić i zarazem niszczyć. Jeśli nie jest to możliwe, koniecznie zaaplikuj na nie kosmetyki do termoochrony włosów, które zabezpieczą je przed wysoką temperaturą.

Blond włosy po rozjaśnieniu

Krok 3 – INTENSYWNE NAWILŻENIE NAJLEPSZYMI KOSMETYKAMI DO WŁOSÓW BLOND

Włosy, które zostały, chociażby delikatnie podpalone za sprawą zadziałania na nie chemicznymi rozjaśniaczami, zawsze będą domagać się mocnego nawilżenia. Musisz je im zapewnić. Od teraz zacznij używać na co dzień regenerujących kosmetyków, czyli wszelkiego rodzaju odżywek i masek. Niezastąpione okażą się także olejki do włosów. Nawet jeśli wcześniej ograniczałaś się tylko i wyłącznie do stosowania najzwyklejszego szamponu i ewentualnie jakiejś odżywki w sprayu bez spłukiwania, teraz twoja pielęgnacja musi ulec zmianie, jeżeli zależy ci na jej korzystnych efektach. Skup się więc na nawilżaniu. Wybieraj specjalistyczne kosmetyki zawierające keratynę, oleje i różne olejki. Pielęgnacja włosów rozjaśnianych może też opierać się na domowych i w stu procentach naturalnych kosmetykach, które jesteś w stanie tworzyć sama z rozmaitych produktów spożywczych i ziół. Koniecznie wypróbuj prosty domowy kompres, wykonując go z żółtka, łyżki miodu i łyżki jogurtu naturalnego. Taką maskę możesz nałożyć na włosy na pół godziny, a następnie obficie spłukać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.