Tworzenie kampanii Google ADS dla firmy
Kategorie:

Ile kosztuje kampania Google Ads?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

W dzisiejszych czasach widoczność w sieci to niemalże kwestia priorytetowa dla nowoczesnych firm. Jednym ze sposobów, aby osiągnąć zamierzony cel, jest reklama Google Ads, która ostatnimi czasy cieszy się coraz większą popularnością. Ile środków przeznaczyć na start kampanii Google Ads? Od czego zależna jest wysokość budżetu reklamy Google? Jakie dodatkowe koszty należy doliczyć? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Ile środków przeznaczyć na start kampanii Google Ads?

Kampania Google Ads coraz częściej wprowadzana jest przez współczesne firmy. W pierwszym miesiącu jej trwania przeznaczona kwota powinna oscylować w granicach od 1000 do 3000 zł. Dokładna wartość zależna jest od tego, jaki mamy cel biznesowy, a także z jak poważną konkurencją mamy do czynienia. Taki budżet to niemalże gwarancja przeprowadzenia skutecznej kampanii testowej. Na jej podstawie jesteśmy w stanie wysnuć trafne i niezbędne wnioski, jednocześnie zoptymalizujemy ustawienia kampanii reklamowej zarówno w sieci partnerskiej Google, jak i w samej wyszukiwarce. Reklamy Google Ads są świetnym narzędziem do tego, aby trafić do szerszego grona odbiorców. Jest to jeden ze sposobów na zwiększenie sprzedaży produktów bądź usług.

Od czego zależna jest wysokość budżetu reklamy Google?

Reklama Google Ads może kosztować mniej lub więcej, w zależności od kilku czynników. Warto je wziąć pod uwagę i dowiedzieć się nieco więcej na ich temat. Przykładowo znaczenie ma jednostkowa cena promowanego produktu bądź usługi. Okazuje się, że im jest ona wyższa, tym wyższy budżet należy przeznaczyć. Agencja Google Ads może także zwiększyć stawki, jeśli konkurencja na obsługiwanym rynku jest stosunkowo wysoka. Nie bez znaczenia jest czas procesu zakupowego. Przykładowo w przypadku branży samochodowej od podjęcia decyzji do faktycznego zakupu mija średnio 6 miesięcy, co warto mieć na uwadze. Reklamy Google Ads mogą różnić się cenowo w zależności od profilu klienta- jeśli grupa docelowa jest bardziej wrażliwa, wówczas kampania powinna być adekwatnie intensywniejsza. Kampania Google Ads może dotyczyć różnych rodzajów produktów i usług. Niektóre drobiazgi kupowane są niemalże w minutę, natomiast inne przedmioty wymagają od klienta wielu przemyśleń i fachowego doradztwa. W takich sytuacjach wysokość budżetu także będzie znacznie się różnić. Agencja Google Ads zwraca uwagę również na moment rozwoju biznesu, czyli im mniej znana jest firma, tym wyższy budżet należy przeznaczyć. Jest to oczywiście zupełnie zrozumiałe, bowiem ciężej jest nam zyskać zaufanie klientów.

Jakie dodatkowe koszty należy doliczyć?

Reklama Google Ads to bardzo rozsądne rozwiązanie. Należy jednak zwrócić uwagę na dodatkowe koszty. Okazuje się, że do reklamy Google Ads niejednokrotnie należy wliczyć opcjonalne wynagrodzenie. Agencja Google Ads oczekuje bowiem adekwatnej zapłaty za wykonaną pracę. Kampania Google Ads z reguły rozliczana jest jako stała miesięczna opłata, ewentualnie jako procent od przeznaczonego budżetu. Coraz częściej spotykany jest cennik mieszany. W sposób szczególny należy zwracać uwagę na kwestię transparentności agencji. Niekiedy za reklamy Google Ads pobierana jest od klienta miesięczna kwota na budżet reklamowy i wynagrodzenie własne. W praktyce klient nie do końca wie, jaka część budżetu jest przeznaczona na promocję, a ile procent trafia do agencji. Jest to sprzeczne z zasadami Google, co warto mieć na uwadze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.