Hurtownia spożywcza
Kategorie:

Hurtownia spożywcza – kto może robić w niej zakupy?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Hurtowna spożywcza stanowi główny punkt w obrocie artykułami spożywczymi, zazwyczaj dostarczając je sklepom. Hurtownia jednak znacznie różni się od przeciętnego sklepu spożywczego, ponieważ ceny są w niej o wiele niższe, natomiast zamówienia mogą być wykonywane jedynie w większych ilościach. Nie jest to jednak reguła! Należy mieć na uwadze, że nie każda hurtownia spożywcza operuje na tych samych zasadach. W zależności od rozmaitych czynników, takich jak dokładna branża, lokalizacja, popyt na poszczególne produkty, zakres artykułów na sprzedaż oraz dostępnych form zamówień może znacznie się różnić.

Jakie zamówienia można składać w hurtowni?

Podstawą do zamówień w hurtowni jest ilość. Jak sama nazwa wskazuje, zakupy tam muszą być hurtowe, w przeciwnym razie, z uwagi na jedynie minimalną marżę, sprzedaż nie byłaby tak opłacalna. Hurtowna spożywcza czerpie większość swoich zysków z regularnych dostaw do jednej sieci, lecz zakres takich usług potrafi być zaskakująco elastyczny.

Niektóre hurtownie pozwalają na zakupy nawet klientom indywidualnym – pod warunkiem, że ci się zarejestrują. Poza tym, niektóre, minimalne nakłady produktów są przystępne nawet przy zakupach prywatnych. Masowe zamówienia cukru, mąki czy innych produktów o długim terminie przydatności do spożycia nie jest takie wcale takie rzadkie!

Najczęstsi kliencie hurtowni spożywczych

Częstym klientem hurtowni są restauracje i inne jadłodajnie, które potrzebują naprawdę dużych ilości poszczególnych produktów, aby móc na bieżąco serwować potrawy swoim klientom. Kupując żywność za pośrednictwem hurtowni, restauracja taka ponosi znacznie mniejsze koszty, a na dodatek ma pewność, że towar ten nie stał na sklepowych półkach przez długie tygodnie.

Rzecz jasna tyczy się to przede wszystkim większych restauracji, które wymagają tak dużego nakładu artykułów żywnościowych. Jak wiadomo, możliwości magazynowania są dość ograniczone, a wszystkie produkty muszą pozostawać świeże, dlatego wielu właścicieli ogranicza się wyłącznie do soli, przypraw i innych produktów o bardzo długim terminie ważności. Wraz z restauracjami, do zakresu klientów hurtowni można wliczyć także hotele, firmy kateringowe i innego typu działalności, które zajmują się regularnym serwowaniem potraw.

Kiedy hurtownia spożywcza stanowi lepszą alternatywę dla sklepu?

Nie jest trudno doszukać się zalet zakupów w hurtowni, lecz niestety nie zawsze ma się tak łatwy dostęp do jej towarów. Najlepszym pomysłem jest po prostu skontaktować się z obsługą klienta w celu zaczerpnięcia informacji na temat tego, komu dana placówka oferuje swoje towary, oraz co można zrobić, aby taki dostęp uzyskać.

Na rynku operuje wiele hurtowni, które otwarte są także na klientów indywidualnych – sprzedaż taka zazwyczaj przebiega jednak na nieco odmiennych warunkach, dlatego dobry kontakt jest tutaj kluczowy. Warto mieć na uwadze również to, że hurtownia spożywcza najchętniej podejmuje się stałej, długoterminowej współpracy, dlatego w naturalny sposób preferuje bardziej stabilne formy zamówień.

Artykuł powstał we współpracy z firmą: SOBIK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.