Grawerowany bryloczek do kluczy jako gadzet frmowy
Kategorie:

Grawerowane gadżety reklamowe sposobem na promocję firmy

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Artykuł sponsorowany.

Grawerowanie jest jedną z najstarszych technik zdobienia i znakowania rozmaitych wyrobów artystycznych i przedmiotów użytkowych. To technika polegająca na zaplanowanym i w pełni kontrolowanym wykonywaniu rys o różnej głębokości, przekroju i kształtach.

Współcześnie rzemiosło korzysta z nowoczesnych technologii i znajduje szerokie zastosowanie w branży reklamowej.

Grawerowanie to doskonały sposób na uczynienie dowolnego przedmiotu wyjątkowym i niepowtarzalnym. Po tę metodę personalizacji różnego rodzaju drobiazgów sięgają od dawna klienci indywidualni, zlecając specjalistom wykonywanie pamiątkowych grawerów na obrączkach, bransoletach czy medalionach.

Potęgę grawerowania coraz częściej doceniają również klienci komercyjni. Grawerowane gadżety reklamowe to prosty sposób na stworzenie oryginalnych przypinek i znaczków firmowych, a także breloków, medali, pinsów oraz innych drobiazgów.

Dlaczego grawerowane gadżety to dobra inwestycja? Jakie metody grawerowania stosują specjaliści? Co i na jakich przedmiotach można wygrawerować?

Dlaczego warto zainwestować w grawerowane gadżety?

Grawerowane gadżety to produkty spersonalizowane, stanowiące oryginalny nośnik dowolnych treści reklamowych lub marketingowych. Mogą doskonale wpisywać się w długofalową komunikację wizualną Twojego biznesu (bez względu na branżę, w której działasz) lub stanowić firmowy upominek rozdawany w ramach aktualnych kampanii marketingowych (na przykład przy okazji wprowadzania na rynek nowego produktu czy usługi).

W każdym z tych przypadków gadżety z grawerami stanowią istotny element w budowaniu rozpoznawalności Twojej marki, dlatego niezwykle ważna jest zarówno jakość i ewentualna funkcjonalność gadżetów (poza przedmiotami stricte dekoracyjnymi), jak i estetyka, precyzja oraz trwałość grawera.

Firmy specjalizujące się w wykonywaniu grawerów na zamówienie mogą dysponować różnego rodzaju urządzeniami i technologiami, pozwalającymi na perfekcyjne odwzorowanie niemal każdego Twojego projektu!

Sprawdź ofertę Mako Design https://mako-design.pl/grawerowanie-i-znakowanie-metali-w-warszawie/.

Jaki sposób grawerowania wybrać – diamentowy czy laserowy?

Szukając odpowiedzi na to pytanie trafiliśmy do Mako Design, które od 30 lat działa w branży i do tej pory stworzyło już tysiące unikatowych produktów z grawerami.  Firma oferuje mechaniczne grawerowanie diamentowe, czyli grawerowanie diamentem, oraz nowoczesne grawerowanie laserowe. Czym różnią się te dwie metody i po którą warto sięgnąć?

  • Grawerowanie diamentowe to grawerowanie mechaniczne, które może być przeprowadzone na niemal każdej powierzchni dowolnego materiału, kluczem do uzyskania pożądanego efektu są odpowiednio dobrane parametry urządzenia oraz doświadczenie i „pewna ręka” specjalisty obsługującego frezarkę z diamentem.
  • Grawerowanie laserowe to grawerowanie w pełni zautomatyzowane, odbywające się z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii, gwarantujących wierne odwzorowanie projektu i pełną powtarzalność w przypadku wykonywania serii gadżetów z grawerami.

Współcześnie grawerowanie laserowe stopniowo marginalizuje rolę grawerowania mechanicznego. Laser jest tańszy i dokładniejszy. Technika grawerowania laserem umożliwia realizowanie zamówień na znakowanie większości materiałów, w tym stali i stali nierdzewnej, których powierzchnia jest bardzo twarda i trudna w obróbce.

Co i na jakich przedmiotach można wygrawerować?

Za pomocą grawerowania można wykonać dowolny napis lub grafikę na niemal każdej powierzchni, z precyzyjnym odwzorowaniem najdrobniejszych detali projektu. To ważne, zwłaszcza jeśli chcesz zlecić wykonanie gadżetów z firmowym logo czy unikatowym, charakterystycznym tylko dla Twojej firmy motywem. Grawery mogą przenosić na wybrane powierzchnie zarówno profesjonalne projekty, jak i odręcznie wykonane napisy czy rysunki.

Jakie przedmioty można grawerować? W poszukiwaniu inspiracji ponownie zaglądamy na stronę Mako Design i… już wiemy! Grawer może zostać wykonany na wszystkich metalowych i stalowych gadżetach oraz wielu innych przedmiotach z różnych materiałów. Jeśli masz oryginalny pomysł na grawerowany gadżet reklamowy, ale nie jesteś pewien, czy da się go zrealizować – zapytaj specjalistów!

Przypinki i znaczki firmowe

Metalowe przypinki i znaczki metalowe to sposób na dyskretne budowanie wizerunku firmy. Znaczki firmowe z eleganckimi grawerami, prezentującymi w czytelny sposób nazwę lub logo firmy, są uniwersalne i harmonijnie wpisują się w nasze biznesowe stylizacje. Ich nienachalna forma sprzyja budowaniu rozpoznawalności marki w profesjonalny i wyważony sposób.

Pinsy metalowe

Pinsy z unikatowymi grawerami, prezentującymi firmowe logo lub wybrany symbol, to małe, najczęściej okrągłe lub owalne znaczki, które mają wielką moc! Wyposażając swoich pracowników, studentów, słuchaczy lub uczestników konferencji w eleganckie grawerowane pinsy pozytywnie wpływasz na ich identyfikację z firmą czy wydarzeniem.

Medale i breloki z logo firmy

Producent pinsów najczęściej nie ogranicza się do grawerowania małych znaczków. Co powiesz na medale lub breloki? Medal będzie idealny na specjalne okazje, na przykład gdy chcesz uhonorować w szczególny sposób zasłużonego dla Twojej firmy pracownika lub partnera biznesowego.

Breloczek z grawerem sprawdzi się jako gadżet reklamowy, który możesz wręczać zarówno swoim klientom, jak i kluczowym kontrahentom lub partnerom biznesowym. Dzięki swojej uniwersalności i funkcjonalności, breloki do kluczy należą do najbardziej lubianych gadżetów firmowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.