Kategorie:

W jaki sposób Comarch EDI pomaga firmom w efektywnym przetwarzaniu faktur elektronicznych?

Artykuł partnera.

Obecnie coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z faktur elektronicznych, a także rozważa przejście na faktury ustrukturyzowane. Też się nad tym zastanawiasz? To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu znacznie ograniczysz papierową dokumentację. Twoja decyzja o przejściu na e-faktury będzie miała także pozytywny wpływ na kwestie środowiskowe. Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z narzędzia Comarch EDI, a także, w jaki sposób pomoże Ci ono w efektywnym przetwarzaniu dokumentów firmowych.

Z tekstu dowiesz się:

 • jak dołączyć do Krajowego Systemu e-Faktur,
 • jak działa platforma Comarch EDI stworzona do obsługi KSeF,
 • w jaki sposób Comach EDI pomoże efektywnie przetworzyć faktury.

Czym jest KSeF i jak do niego dołączyć?

Krajowy System e-Faktur to platforma, która powstała m.in. po to, aby usprawnić cały proces przetwarzania faktur elektronicznych. Nowoczesny system teleinformacyjny został stworzony, żeby przedsiębiorcom o wiele łatwiej rozliczało się podatki. Ponadto ma on na celu wpłynąć na zmniejszenie szarej strefy dzięki rzetelniejszej metodzie rozliczania. Obecnie korzystanie z Krajowego System e-Faktur jest dobrowolne. Jednak od 2024 roku każda osoba, która prowadzi własną działalność gospodarczą, będzie musiała przejść na faktury ustrukturyzowane.

Stworzenie nowoczesnej platformy do e-fakturowania ma za zadanie usprawnić proces przesyłania faktur między firmami i organami podatkowymi.

Dzięki Krajowemu Systemowi e-Faktur możesz:

 • generować,
 • wysyłać,
 • odbierać dokumenty w formie elektronicznej.

Przechowywanie faktur w formie elektronicznej to wygodne rozwiązanie, a brak konieczności ich drukowania jest ekologiczne i pozwala lepiej dbać o środowisko.

Comarch EDI – jak działa platforma stworzona do obsługi KSeF?

Co prawda do obowiązkowego przejścia na Krajowy System e-Faktur pozostało jeszcze trochę czasu, jednak warto pomyśleć wcześniej o przejściu na faktury ustrukturyzowane. Nie czekaj do ostatniej chwili – zaoszczędź sobie problemów! Dołącz do KSeF już teraz, żeby uniknąć błędów przy przenoszeniu dokumentacji Twojej firmy.

Nie wiesz, jak przejść do Krajowego Systemu e-Faktur? Skorzystaj z narzędzia Comarch EDI! Platforma działająca w modelu SaaS została stworzona z myślą o przedsiębiorcach. Bez wątpienia ułatwi korzystanie z KSeF.

Wybierając Comarch EDI, Twoje faktury elektroniczne będą:

 • miały automatycznie odpowiednią specyfikację,
 • zgodne z pozostałymi dokumentami firmy,
 • dokładnie zarchiwizowane,
 • odpowiednio oznaczone.

Bez obaw! Jeśli popełnisz błąd w fakturze, Comarch EDI pomoże Ci go łatwo skorygować.

W jaki sposób Comach EDI pomoże Ci przetwarzać faktury?

Początkowo obsługa faktur ustrukturyzowanych może wydawać się skomplikowana. Faktury są bowiem przechowywane elektronicznie w formacie KSeF XML. Również samodzielne zarządzanie dokumentami w KSeF może być dla Ciebie mało intuicyjne. W takich sytuacjach doskonale sprawdzi się Comarch EDI.

Platforma Comach EDI powstała, aby pomóc Ci w:

 • dołączeniu do Krajowego Systemu e-Faktur,
 • całym procesie przenoszenia i zarządzania fakturami w KSeF,
 • automatycznym przesyłaniu faktur elektronicznych bezpośrednio do Krajowego Systemu e-Faktur z Twojego systemu księgowego.

Prowadzisz własną firmę? Masz jeszcze jakieś wątpliwości dotyczące przejścia do Krajowego Systemu e-Faktur? Sprawdź KSeF pytania i odpowiedzi na stronie Comarch. Przejdź na faktury ustrukturyzowane już teraz i nie martw się formalnościami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.