Program Polska Bezgotówkowa
Kategorie:

Program Polska Bezgotówkowa – szansa na terminal za 0 zł

Od kilku lat rodzimi przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do Programu Polska Bezgotówkowa, którego celem jest popularyzacja obiegu bezgotówkowego i likwidacja związanych z tym barier. Uczestnicy Programu mogą otrzymać za darmo terminal płatniczy i korzystać z niego bez dodatkowych opłat przez 12 miesięcy lub do momentu osiągnięcia obrotu w wysokości 100 tys. zł.

Coraz więcej współczesnych klientów oczekuje możliwości zapłacenia bezgotówkowo za każde zakupy – nie tylko w dużych marketach i sklepach znanych sieci handlowych, ale także w niewielkich, lokalnych sklepikach i punktach usługowych. Terminal do płatności kartą, telefonem i zegarkiem staje się więc niezbędnym elementem wyposażenia każdej firmy, bez względu na branżę, skalę działania czy doświadczenie na rynku.

Popularyzacja płatności bezgotówkowych oraz likwidacja związanych z tym barier to główne założenia Programu Polska Bezgotówkowa, realizowanego od kilku lat przez działających w naszym kraju agentów rozliczeniowych i wydawców kart płatnych przy współpracy ze Związkiem Banków Polskich i sektorem publicznym. W ramach Programu do małych i średnich firm trafiają darmowe terminale płatnicze, a przedsiębiorcy nie ponoszą kosztów ich instalacji i użytkowania nawet przez rok. Z ostatnich opublikowanych danych* wynika, że do końca 2022 r. do Programu dołączyło 408 tys. przedsiębiorstw, które otrzymały ponad 560 tys. terminali. Przy ich pomocy zrealizowano ponad 1,3 mld transakcji o łącznej wartości ponad 75 mld zł.

Jakie są zasady Programu Polska Bezgotówkowa?

Z oferty Programu Polska Bezgotówkowa mogą skorzystać małe i średnie firmy, które przez ostatnie 12 miesięcy nie obsługiwały kart płatniczych (czyli nie miały podpisanej umowy z agentem rozliczeniowym). Co istotne, nie ma tu znaczenia staż danego przedsiębiorstwa – do Programu mogą dołączyć zarówno dopiero co założone firmy, które są na etapie budowania swojej marki, jak i obecne na rynku od lat, prężnie działające i rozpoznawalne przez klientów przedsiębiorstwa.

Każda firma przystępująca do Programu może otrzymać jeden terminal we współpracy z jednym agentem. Wyjątkiem – ze względu na specyfikę branży – są przedsiębiorstwa działające w sektorze transportu osobowego (z wyłączeniem taksówek). W tym przypadku mogą one otrzymać do 20 terminali.

Ważne jest również to, że każdy uczestnik Programu może wybrać model terminala najlepiej dopasowany do jego potrzeb oraz rodzaju prowadzonej działalność. W niektórych firmach lepiej sprawdzi się terminal stacjonarny lub PIN pad kasowy, w innych – terminal mobilny albo aplikacja mobilna typu softpos, pozwalająca wykorzystywać telefon jako terminal płatniczy.

W jaki sposób dołączyć do Programu Polska Bezgotówkowa?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, dla których kluczowa jest oszczędność czasu, proces przystępowania do Programu uproszczono do minimum. Należy w tym celu:

  • wejść na stronę internetową PolCard.pl, wypełnić umieszczony tam formularz kontaktowy lub zadzwonić pod wskazany numer telefonu,
  • porozmawiać z ekspertem PolCard form Fiserv – tłumaczy on warunki udziału w Programie i pomaga wybrać najlepszy model terminala,
  • dopełnić formalności i poczekać na instalację terminala, co trwa maksymalnie dwa dni robocze od podpisania umowy.

Czas użytkowania terminala bez opłat liczy się przez 12 miesięcy od dnia instalacji. Po tym okresie uczestnicy Programu, którzy zdecydowali się na współpracę z PolCard, mogą skorzystać z następnego roku abonamentu za 1 zł miesięcznie oraz preferencyjnych stawek prowizji.

Obsługa płatności bezgotówkowych to szansa na rozwój skali biznesu, budowę pozytywnego wizerunku, oszczędność czasu i większe bezpieczeństwo transakcji. Warto wdrożyć je w swojej firmie!

* Polska Bezgotówkowa kończy rok 2022 miliardową transakcją. Źródło: https://polskabezgotowkowa.pl/aktualnosci/polska-bezgotowkowa-konczy-rok-2022-miliardowa-transakcja. Dostęp: 31.07.2023.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.