Obuwie medyczne niezbędne dla pracowników
Kategorie:

Obuwie medyczne niezbędne dla pracowników ochrony zdrowia

Praca w ochronie zdrowia wiąże się z zakładaniem określonego typu odzieży. Dotyczy to zarówno koszulek, spodni i bluz, jak i obuwia. Bez niego żaden lekarz, pielęgniarka lub sanitariusz nie powinien kontaktować się z pacjentem. Obuwie dla personelu medycznego ma bowiem za zadanie zapewniać bezpieczeństwo medykom i pacjentom. Dowiedz się więcej na temat wybierania obuwia medycznego dla pracowników ochrony zdrowia.

  1. Kto powinien nosić obuwie medyczne?
  2. Buty medyczne damskie i męskie do pracy w szpitalu
  3. Buty medyczne a BHP

Praca w przychodni lekarskiej, szpitalu, laboratorium, a także w poradni rehabilitacyjnej wiąże się z obowiązkiem zakładania uniformów medycznych w czasie pracy. Ich noszenie jest obowiązkowe ze względu na bezpieczeństwo pacjentów i wymagania dotyczące sterylności. Strój do pracy powinno się uzupełnić o wygodne klapki medyczne damskie lub męskie. Dlaczego powinno się je zakładać? Jakie są ich cechy?

Kto powinien nosić obuwie medyczne?

Obuwie medyczne dostępne w sklepie internetowym powinni zamawiać wszyscy pracownicy placówek ochrony zdrowia. Buty tego typu gwarantują im wysoki komfort pracy i jednocześnie spełniają wszelkie standardy przewidziane w przepisach sanitarnych. Chodaki i drewniaki oraz klapki ze skórzanymi wkładkami są łatwe do utrzymania w czystości i jednocześnie ograniczają ryzyko wystąpienia uszkodzeń ciała u pracowników szpitala lub przychodni. Płaskie buty zapewniają stopie stabilność, dlatego chronią przed skręceniem stawu skokowego lub poślizgnięciem się na posadzce.

Drewniaki i klapki medyczne powinni nosić wszyscy lekarze, pielęgniarki, sanitariusze, salowi, laboranci i rehabilitanci. Powinni zakładać je również pozostali pracownicy szpitala, którzy poruszają się pomiędzy salami dla pacjentów, korytarzami i innymi miejscami, w których przebywają chorzy. Bezpieczne buty dla każdego z nich są kluczowym elementem stroju do pracy.

Buty medyczne damskie i męskie do pracy w szpitalu

Szczególnie ważne jest, by obuwie medyczne nosili wszyscy pracownicy szpitala. Przyjmowanie pacjentów w stanie zagrożenia życia wymaga pełnego skupienia na wykonywaniu czynności ratujących życie. Lekarz powinien mieć pełną swobodę ruchów. Nie powinien myśleć o zsuwających się butach, śliskiej podeszwie lub uciskających paskach. Płaska podeszwa zabezpiecza go przed przykrymi wypadkami i jednocześnie pozwala poruszać się sprawnie i szybko po każdej powierzchni. Ponadto stopy w płaskich butach rzadziej bolą w czasie długich dyżurów. Spędzenie 12 godzin w pracy lub prowadzenie wielogodzinnej operacji wymaga pełnego skupienia i zakładania odzieży, która ograniczy dolegliwości bólowe w obrębie kończyn dolnych.

Buty do chodzenia w szpitalu powinny być również niepodatne na elektryzowanie. Podeszwa, która nie przenosi ładunków elektrycznych, ogranicza ryzyko uszkodzenia różnych sprzętów, przyrządów i akcesoriów używanych w czasie opieki nad pacjentami.

Buty medyczne a BHP

Obuwie medyczne dla lekarzy i innych pracowników ochrony zdrowia powinno zapewniać wygodę bez względu na to, czy nosi je młoda, zdrowa osoba, czy też medyk ze zwyrodnieniami kręgosłupa i w podeszłym wieku. Buty powinny być wykonane z materiałów oddychających, które zapobiegają uszkodzeniom naskórka z powodu przepocenia obuwia. Ponadto podeszwa powinna amortyzować wstrząsy, by ograniczyć obciążenie stawów skokowych i kolanowych. Ważną kwestią jest też ochrona palców i śródstopia u osób narażonych na uszkodzenia stóp. W przypadku ratowników medycznych i sanitariuszy obuwie powinno być pełne, by skuteczniej chronić stopę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.