Kasoterminal iPOS Pocket
Kategorie:

Kasoterminal iPOS Pocket – kieszonkowa technologia z funkcjami kasy wirtualnej i terminala

Artykuł partnera.

Rozwiązania łączące w sobie funkcje fiskalne i płatnicze nie są żadną nowością na polskim rynku. Od kilku lat do dyspozycji przedsiębiorców są przecież nowoczesne kasoterminale. Jednak w ofercie jednego z producentów wspomnianych urządzeń znajdziemy coś jeszcze. Mowa, rzecz jasna, o iPOS Pocket – kompaktowym terminalu płatniczym, na którym jest zainstalowana wirtualna kasa fiskalna.

Wszechstronne zarządzanie sprzedażą, ale wyłącznie w konkretnych branżach

Już na wstępie warto wyjaśnić, czym konkretnie jest iPOS Pocket. W tym przypadku mowa o rozwiązaniu łączącym w sobie funkcje tzw. wirtualnej kasy fiskalnej (mającej postać oprogramowania), terminala płatniczego oraz aplikacji sprzedażowej. Co więcej, cechą charakterystyczną iPOS Pocket jest bardzo kompaktowa konstrukcja – o wymiarach wynoszących zaledwie 163 x 75 x 53 mm (długość, szerokość, wysokość). Nazwa tego urządzenia, nawiązująca do jego kieszonkowych gabarytów, nie jest więc na wyrost. Dzięki temu rozwiązanie oferowane przez iPOS to dobra propozycja zarówno dla działalności stacjonarnych, jak i mobilnych. Z jednym, bardzo ważnym zastrzeżeniem.

Mianowicie, kasy rejestrujące mające postać oprogramowania, zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami fiskalnymi, mogą być wykorzystywane wyłącznie w branżach odgórnie wskazanych przez ustawodawcę. Wspomniane regulacje prawne dopuszczają stosowanie takich technologii sprzedaży m.in. w lokalach gastronomicznych, działalnościach cateringowych, hotelach oraz firmach świadczących usługi przewozu osób (np. w taksówkach).

Dowiedz się więcej o kasoterminalach: https://pckf.pl/kasoterminale

Ważne funkcje fiskalne iPOS Pocket

Wśród funkcji fiskalnych iPOS Pocket na szczególne podkreślenie zasługuje przekazywanie danych do Centralnego Repozytorium Kas, czyli systemu nadzorowanego przez Ministerstwo Finansów. Jest to rozwiązanie znane z urządzeń rejestrujących typu online (kas, drukarek). Dzięki niemu iPOS Pocket może przesyłać do CRK informacje dotyczące m.in. rejestrowanej sprzedaży oraz wystawianych dokumentów fiskalnych. Co więcej, w tym przypadku warto zaznaczyć, że komunikacja z serwerami Centralnego Repozytorium Kas odbywa się za pośrednictwem interfejsu GSM (z zainstalowaną kartą SIM), a więc w pełni bezprzewodowo.

Na uwagę przyszłych użytkowników urządzenia zasługuje też to, że model Pocket może wystawiać zarówno paragony fiskalne, jak i potwierdzenia płatności bezgotówkowych czy nawet faktury VAT dla kontrahentów. Rozwiązanie marki iPOS sprawdzi się więc doskonale przy obsłudze różnego typu klientów – indywidualnych lub biznesowych. Osobną kwestią jest natomiast to, że pełna funkcjonalność Pocket zależy od taryfy abonamentowej, którą wybierze przedsiębiorca.

Kasoterminal iPOS Pocket

iPOS Web oraz cztery plany abonamentowe do wyboru

Wdrażając kasę wirtualną iPOS Pocket, przedsiębiorca może zdecydować się na jedną z dostępnych taryf: Standard, Premium, Pro lub Max. Wspomniane plany abonamentowe różnią się zaś nie tylko miesięcznym kosztem (od 49 do 199 złotych netto), ale także oferowaną funkcjonalnością. Przykładowo: w taryfie Standard użytkownik skonfiguruje maksymalnie 4 000 pozycji PLU (produktów lub usług), a w Pro – nawet do 20 000. Różnice pomiędzy poszczególnymi planami obejmują też m.in. możliwość zarządzania stanami magazynowymi, generowania zamówień kuchennych, parkowania i dzielenia paragonów oraz definiowania własnych form płatności. Na tym jednak nie koniec. Użytkownik korzystający z kasy wirtualnej Pocket zyskuje bowiem dostęp do platformy internetowej iPOS Web – narzędzia umożliwiającego zdalne zarządzanie różnymi obszarami przedsiębiorstwa. A funkcjonalność wspomnianego oprogramowania również zależy od stosowanej taryfy abonamentowej.

Warto jednak podkreślić, że wybór pakietu obsługiwanych rozwiązań nie jest decyzją jednorazową. Przedsiębiorca korzystający z kasy wirtualnej iPOS Pocket oraz platformy internetowej iPOS Web może w dowolnym momencie zmienić swój plan abonamentowy i zdecydować się na dodatkowe funkcje, np. opcję tworzenia zestawów produktów ze zmienną ceną czy obsługę ilościowo-wartościowej gospodarki magazynowej.

Kasa wirtualna w połączeniu z kasoterminalem

W kontekście iPOS Pocket warto również wspomnieć o rozwiązaniu systemowym, w którym sprawdzi się taka kasa wirtualna. Okazuje się bowiem, że sam producent omawianej technologii sprzedaży ma w swojej ofercie ciekawą propozycję dla przedsiębiorców. Kasa wirtualna Pocket, zainstalowana na terminalu płatniczym, może stanowić uzupełnienie systemu dla firmy, w którym główną rolę odgrywa kasoterminal marki iPOS, np. model Smart Plus z 10-calowym panelem dotykowym. Wówczas drugi ze wspomnianych elementów będzie wykorzystywany na stanowisku obsługi klientów, natomiast pierwszy, ze względu na niewielkie gabaryty, wydajny akumulator oraz łączność bezprzewodową, pozwoli na wygodne prowadzenie sprzedaży także w trybie mobilnym (m.in. w ramach dostawy). I co najważniejsze, wszystko to zostanie ze sobą w pełni zintegrowane za pośrednictwem platformy internetowej iPOS Web.

Źródło: pckf.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.