Kobieta urzywa nowego laptopa do nauki zdalnej
Kategorie:

Jaki laptop do nauki zdalnej kupić?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Artykuł partnera.

W dzisiejszych czasach możliwość uczestniczenia przez ucznia w zajęciach cyklicznie uzależniana jest od dostępu do komputera. Jak zatem wybrać odpowiednie do nauki zdalnej urządzenie? Zapraszamy do lektury.

Na co zwracać uwagę wybierając laptopa do nauki zdalnej?

Podobnie jak w wielu innych przypadkach elektroniki użytkowej, właściwy wybór laptopa rozbija się o odpowiednie parametry urządzenia. Jeśli chodzi o naukę zdalną, najważniejsze z nich to przede wszystkim:

  • Pamięć RAM nazywana również operacyjną – brak płynności działania komputera i jego regularne zacinanie stanowi poważny problem dla próbującego nadążyć za tokiem lekcji ucznia. W związku z tym warto zadbać o to, żeby komputer wyposażony był w RAM o wielkości co najmniej 4 gigabajtów. Jest to niezbędne minimum, jednak jeśli zaplanowany budżet pozwoli, warto rozważyć kość RAM 8 GB, co zagwarantuje pełną płynność pracy.
  • Procesor – na rynku laptopów dominującymi dostawcami procesorów są firmy Intel oraz AMD. W obu przypadkach niemal dowolna seria procesora będzie odpowiednia do zadań związanych z nauką zdalną, chociaż warto spojrzeć na liczbę rdzeni. Obecnie swego rodzaju standardem stały się procesory co najmniej 4-rdzeniowe, oferujące możliwość obsługi od 8 wątków wzwyż. W ostateczności jednak procesor 2-rdzeniowy również powinien spełnić swoją funkcję.
  • Ekran – tu kluczowa dla zachowania wysokiego komfortu pracy jest wielkość. Optymalnie przekątna ekranu w laptopie do nauki powinna wynosić od 14 do 17 cali. Oprócz tego warto zadbać o matową matrycę (brak efektu odbijania światła). Rozdzielczość jest tutaj drugorzędna, choć polecamy celować w Full HD (1920 na 1080 px).
  • Dysk twardy – w tym przypadku bardziej niż wielkość liczy się szybkość działania (zapisywania, otwierania, zamykania, wyszukiwania plików itp.). Do standardowych zastosowań edukacyjnych nawet relatywnie mały dysk o pojemności 64 GB będzie w zupełności wystarczający. Stojąc więc przed wyborem dużego dysku HDD starego typu albo mniejszego, ale nowszego, mniej awaryjnego i szybszego odpowiednika SSD, rekomendujemy wybór tego drugiego.

 

Tyle jeśli chodzi o parametry. Oprócz tego laptop do nauki zdalnej – z oczywistych względów – musi być wyposażony w kamerkę internetową i mikrofon. Dodatkowo warto dokupić też prostą i wygodną myszkę, która ułatwi uczniowi szybkie korzystanie z funkcji komputera.

Notebooki HP, Acer, Lenovo, Dell i Asus – jak łatwo odnaleźć dobry komputer do nauki zdalnej?

Aby ułatwić sobie poszukiwania odpowiedniego laptopa, warto ograniczyć je do urządzeń konkretnego typu od renomowanych producentów. Co do zasady stricte z nauką zdalną najlepiej korespondują notebooki HP, Asus, Lenovo oraz Acer. Warte rozważenia mogą być także propozycje chociażby od Della czy Apple’a, jednak tutaj stosunek ceny do wydajności nie jest zwykle tak dobry, jak u firm wymienionych wcześniej.

Dodatkowo z całą pewnością zadanie odszukania właściwego sprzętu ułatwi sięgnięcie do szerokiej i dobrze skatalogowanej oferty specjalistycznego sklepu. Jednym z takich właśnie jest Hanzo.com.pl, gdzie znajdziesz nie tylko wiele modeli notebooków idealnych do zdalnej nauki, ale również liczne kategorie i filtry, za pośrednictwem których szybko i bezproblemowo wyświetlisz wyłącznie te propozycje, które spełniają zadane przez Ciebie kryteria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.