Obsługa hotelowa korzysta ze specjalnego systemu obsługi gości
Kategorie:

Jak programy hotelowe poprawiają jakość obsługi gości?

Artykuł partnera.

Programy hotelowe są tworzone z myślą o usprawnieniu zarządzania obiektem noclegowym. Ich wdrożenie w hotelach czy pensjonatach przyczynia się jednak także do poprawy jakości obsługi gości. W jaki sposób?

Oprogramowanie dla hoteli to sprawne zarządzanie rezerwacjami

Jednym z najpoważniejszych błędów, jakie może popełnić załoga obiektu noclegowego, to zarezerwowanie tego samego pokoju w tym samym czasie dla kilku gości. Programy hotelowe, jak choćby KWHotel, minimalizują ryzyko wystąpienia takiej sytuacji. To z kolei wpływa na wizerunek hotelu czy pensjonatu – przez klientów jest on postrzegany jako obiekt noclegowy z profesjonalną obsługą.

Programy hotelowe umożliwiają jednak nie tylko zarządzanie rezerwacjami poszczególnych pokoi, ale również usługami oferowanymi przez hotel. Przykładem takich usług mogą być:

  • Wynajem sal konferencyjnych,
  • Dostęp do oferty SPA czy siłowni,
  • Wynajem kajaków, rowerów czy innego sprzętu.

W zależności od polityki obiektu noclegowego wymienione usługi mogą być dostępne nie tylko dla gości, ale również dla osób spoza hotelu.

Programy hotelowe – notuj ważne informacje

Opinia, jaką wystawi gość po opuszczeniu hotelu, w dużej mierze zależy od poziomu obsługi. Indywidualne podejście do każdego gościa nie pozostaje bez wpływu na to, jak hotel będzie odbierany przez klienta. Tu również z pomocą przychodzą programy hotelowe – pozwalają one na:

  • Notowanie próśb gości, np. dotyczących pobudki
  • Zapisywanie istotnych informacji o przyzwyczajeniach gości

W ten sposób informacjami czy uwagami mogą wymieniać się pracownicy hotelu, którzy pracują na różnych zmianach i nie mają ze sobą bezpośredniego kontaktu.

Rezerwacja pokoju hotelowego z poziomu strony internetowej

Jest jeszcze jeden powód, dla którego programy hotelowe to dobre rozwiązanie – mowa tu o możliwości dokonania rezerwacji noclegu za pośrednictwem strony internetowej.

Osoby poszukujące noclegu często odwiedzają strony internetowe wybranych hoteli czy pensjonatów. Wspomniane oprogramowanie dla hoteli – KWHotel – to także skrypt kalendarza online, który można umieścić na stronie. Dzięki niemu osoba odwiedzająca witrynę prowadzonego przez Ciebie obiektu może zobaczyć informację np. o liczbie wolnych pokoi czy dostępnych łóżek w wybranym terminie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.