Kobiety rozmawiają z komornikami w gabinecie
Kategorie:

Jak chronić majątek przed komornikiem?

Od pewnego czasu zmagasz się z trudnościami finansowymi, z powodu których nie jesteś w stanie spłacać swoich zobowiązań? W efekcie otrzymałeś pismo od komornika, w którym poinformowano Cię o wszczęciu wobec Ciebie postępowania egzekucyjnego? Dowiedz się, jak chronić swój majątek przed komornikiem – skutecznie i zgodnie z prawem!

Egzekucja komornicza – czy można się przed nią ochronić?

 

Osoby, które obawiają się egzekucji komorniczej, niejednokrotnie zastanawiają się nad tym, jak chronić majątek przed komornikiem. Należy podkreślić, że w sieci można znaleźć wiele porad, jednak nie wszystkie sposoby są zgodne z prawem. Aby uniknąć przykrych konsekwencji prawnych, warto wybrać takie metody ochrony przed komornikiem, które są w pełni legalne. Tym bardziej, że obecnie jest wiele skutecznych narzędzi prawnych do wykorzystania.

 

Sposób na ochronę majątku przed komornikiem powinien być dopasowany do konkretnej sytuacji, w której znalazł się dłużnik. Działania, których celem jest ochrona przed egzekucją komorniczą, są różnorodne, a kluczowe jest tutaj przede wszystkim to, aby podjęte kroki były skuteczne.

 

Dowiedz się więcej o egzekucji komorniczej: https://lipinskikancelaria.pl/egzekucja-komornicza-jak-sie-bronic/

Jak chronić majątek przed komornikiem?

Pora na znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak chronić majątek przed komornikiem. Wśród najlepszych metod wymienić należy przede wszystkim układ konsumencki, ogłoszenie upadłości konsumenckiej, a także negocjacje z wierzycielami – choć należy mieć na uwadze, że to tylko niektóre sposoby na uchronienie majątku przed komornikiem.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest rozwiązaniem, które stworzone zostało z myślą o osobach zmagających się z trudnościami finansowymi. Często nie są one w stanie spłacać swoich zobowiązań. Aby wnioskować o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, wystarczające jest, aby być niewypłacalnym. Niewypłacalność powstaje, gdy opóźnienie w regulowaniu zobowiązań przekracza trzy miesiące. Na mocy obecnie obowiązujących przepisów sąd zawsze ogłosi upadłość. Nie zawsze jednak musi dojść do oddłużenia. Z tego względu złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości powinno być poprzedzone dokładną analizą sytuacji dłużnika. Sąd co do zasady będzie jednak dążył do ustalenia planu spłaty wierzycieli, w którym ustali miesięczną ratę spłaty. Po jego wykonaniu sąd umorzy pozostałą część niespłaconych zobowiązań. Ogłoszenie upadłości co do zasady wiąże się z utratą majątku. Można jednak skorzystać z instytucji przygotowanej likwidacji i wtedy majątek może pozostać w rodzinie. Syndyk może bowiem sprzedać majątek po cenie niższej niż rynkowa. Co więcej, upadłość konsumencka może chronić majątek dłużnika, którym jest jego wynagrodzenie. Zasady potrącania z wynagrodzenia upadłego są bowiem inne niż w upadłości.

Zawarcie układu z wierzycielami, czyli negocjacje z wierzycielami

Wiele osób, które otrzymują pismo od komornika o wszczęciu postępowania egzekucyjnego, decyduje się na zawarcie układu z wierzycielami. Na skutek odpowiednio przeprowadzonych negocjacji można uzyskać umorzenie sporej części długu, co z pewnością jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla dłużnika. W tym celu warto jednak skorzystać ze wsparcia kancelarii, która posiada doświadczenie w zakresie zawierania układów z wierzycielami. Niezbędne będzie bowiem zawarcie pisemnej ugody pomiędzy dłużnikiem a wierzycielem. Systematyczna spłata zobowiązań, która zostanie określona w ugodzie, może być skutecznym sposobem na ochronę majątku przed komornikiem.

Jak chronić majątek przed komornikiem – podsumowanie

Wiesz już, że sposobem na ochronę majątku przed komornikiem może być ogłoszenie upadłości konsumenckiej lub negocjacje i zawarcie układu z wierzycielami. Są to zgodne z prawem, a zarazem skuteczne metody na ochronę swojego majątku. W każdym przypadku jednak warto rozważyć konsultację z prawnikiem, który ma doświadczenie w tego typu przypadkach. Porada prawna może okazać się nieoceniona, szczególnie w bardzo trudnych przypadkach.

Więcej o zadłużeniach i upadłości konsumenckiej przeczytasz tutaj: https://lipinskikancelaria.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.