kalkulator i monety leżące na stole
Kategorie:

Finanse i rachunkowość – czemu warto studiować ten kierunek?

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość są dobrym początkiem kariery w branży finansowej i bankowej. Jeśli już od dawna interesuje Cię świat finansów, liczb i pieniędzy to są to studia dla Ciebie. Warto również przed wyborem kierunku dokładnie zapoznać się z ofertą programową tego kierunku, by wiedzieć co konkretnie nas czeka.

O kierunku

Studia na tym kierunku pozwalają na rozwinięcie kompetencji miękkich i umiejętności praktycznych z zakresu księgowości i bankowości. Zyskasz tu szansę na wszechstronny rozwój i zdobycie wiedzy, która przyczyni się do stworzenia kompetentnego pracownika. To studia o szerokich perspektywach, dzięki którym studenci zyskują zarówno teoretyczne jak i praktyczne doświadczenie. Trzyletni program jest podzielony na trzy specjalności, które edukują pod konkretne stanowiska. Są to:

  • Rachunkowość i podatki – wybierając tę specjalizację poszerzysz swoją wiedzę o pojęcia z zakresu prawa bilansowego, podatkowego, dowiesz się więcej o uregulowaniach w międzynarodowych transakcjach finansowych, obsłudze przedsiębiorstw w kwestiach finansowo-kasowych.
  • Finanse i bankowość – to specjalizacja, która dotyczy zasad funkcjonowania sektora bankowego z nakierowaniem na świadczenie usług komercyjnych. Zyskasz tu wiedzę na temat powiązań między instytucjami bankowymi, nauczysz się operować na rynkach kapitałowych, oceniać wszelkie ryzyko finansowe.
  • Analiza biznesowa – tu dowiesz się jak tworzyć analizy danych finansowych oraz jak na ich postawie opracować sprawozdania i raporty. Specjalizacja ma w swoim programie również zajęcia ze sporządzania budżetów i wieloletnich planów finansowych, które pomagają oszacować wydatki przedsiębiorstw na przyszłe lata. Jeśli chcesz być ekspertem w dziedzinie inwestowania nadwyżek pieniężnych w instrumentach finansowych, to tym bardziej warto aplikować na te studia. Dodatkowo nauczysz się obsługi arkusza kalkulacyjnego w celu prognozowania finansów i ich budżetowania.

    wykresy przedstawiające analizę finansową
    Źródło: https://www.pexels.com/

A po studiach…

Jak widać kierunek Finanse i rachunkowość otwiera szerokie perspektywy rozwoju zawodowego. Dodatkowo wybierając ten kierunek na Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu, zyskujesz więcej praktyki w programie studiów, co jeszcze lepiej przygotuje Cię do objęcia stanowiska specjalistycznego. Poszczególne specjalizacje skonkretyzują Twoje plany zawodowe przez co będziesz jeszcze lepiej ukierunkowany na dane stanowisko. Ścieżka Rachunkowość i podatki pozwoli Ci na pracę na stanowisku specjalistycznym w działach finansowych, księgowych, w doradztwie podatkowym czy w biurach rachunkowych. Równie dobrze absolwent sprawdzi się w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Specjalizacja Finanse i bankowość da Ci możliwość pracy w dużych komercyjnych bankach, towarzystwach ubezpieczeniowych czy w funduszach inwestycyjnych. Absolwenci tej specjalizacji mogą również pracować w bankach spółdzielczych czy firmach consultingowych. Natomiast Analiza biznesowa gwarantuje stanowisko analityka finansowego bądź specjalisty do spraw finansów/controllingu w różnego rodzaju organizacjach: bankach, funduszach inwestycyjnych, działach finansowych przedsiębiorstw i korporacji. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.handlowa.eu/ .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.