Kobieta przegląda zdjęcia wydrukowane w drukarni internetowej
Kategorie:

Drukarnia internetowa – poznaj zalety tego rozwiązania

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Przez wiele lat drukarnia była miejscem fizycznym, do którego należało przyjechać osobiście, aby zamówić lub złożyć tam materiały do druku. Wymagało to poświęcania czasu zarówno na samą podróż, jak i absorbowanie pracowników drukarni. Niestety, były to czynności niezbędne, aby osiągnąć pożądany efekt. Należało także przyjechać ponownie – po odbiór gotowego zamówienia. Na szczęście nie jest to już potrzebne – drukarnia internetowa eliminuje wszelkie niedogodności. W jaki sposób? Przeczytaj i dowiedz się!

Oszczędź czas dzięki drukarni internetowej

Obecnie poligrafia to bardzo rozbudowana gałąź oferująca kilkadziesiąt różnych materiałów – zaczynając od wielkoformatowych banerów, kończąc na niewielkich gabarytowo ulotkach oraz wizytówkach. Druk cyfrowy jest równie popularny jak offsetowy, dlatego dobra drukarnia internetowa jest w stanie zaproponować zarówno jeden, jak i drugi oraz szeroką gamę produktów. Co najważniejsze – bez problemu zlecisz dowolne zamówienie bez ruszania się z domu czy biura firmy.

Nowoczesna drukarnia internetowa przyjmuje zlecenia online bezpośrednio na swojej stronie. Zazwyczaj jest tam zamieszczony specjalny formularz zamówienia, w którym należy wprowadzić wszystkie jego parametry. Obejmuje on wszystko – zaczynając od formatu druku, kończąc na wysokości nakładu. Inną często spotykaną metodą jest przesyłanie zamówienia za pomocą poczty e-mail. Drukarnia internetowa, która przyjmuje zamówienia w ten sposób, na swojej stronie ma jasno podane informacje na temat tego, co powinien zawierać e-mail z zamówieniem. Dzięki temu masz pewność, że zostanie wydrukowane dokładnie to, czego chcesz!

Kolejna zaleta to płatność. Niemal każda drukarnia internetowa umożliwia płatność szybkim przelewem, gotówką u kuriera, a w przypadku firm możliwe jest ustalenie terminu płatności w określonym terminie. W przypadku regularnych zamówień w ciągu miesiąca jest zazwyczaj możliwe wystawienie przez drukarnię faktury zbiorczej na jego koniec. Ogólnie – drukarnie online udostępniają swoim klientom wiele opcji płatności za wykonane usługi, co pozwala na wybranie najbardziej pasującej.

Zamówienie online, odbiór pod drzwiami

Cechą drukarni internetowych jest nie tylko załatwienie online wszystkich czynności związanych z zamówieniem, lecz także dostarczenie go za pośrednictwem poczty kurierskiej. Dzięki temu zamawiasz z dowolnego miejsca na świecie, ale gotowy druk odbierasz tam, gdzie sam wskażesz – kurier dostarczy ci je pod drzwi firmy lub biura. Jeśli jednak mieszkasz nieopodal drukarni, możesz odebrać zamówienie osobiście. Tak działa wiele takich miejsc, m.in. drukarnia internetowa JKB Print.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.