Finanse i rachunkowość – odkryj wzór na sukces

Studenci przy kawie

Ukończenie studiów wcale nie musi być tym szczęśliwym i wyczekanym momentem, który otwiera drzwi do kariery zawodowej. Głównie martwić się mogą ci, którzy nie przemyśleli wyboru studiów licencjackich bądź magisterskich. Nietrafiony kierunek może skutecznie zahamować rozwój kariery i utrudnić znalezienie pracy. Finanse i rachunkowość to jedna z tych specjalności, po której możliwości zatrudnienia są ogromne. Dlaczego? Oto zalety dokonania właściwego wyboru.

Wszechstronna wiedza na wyciągnięcie ręki

Studiowanie tego kierunku jest nie tylko obietnicą na dobrze płatną pracę, ale także pozwala na zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu wielu dziedzin. Przede wszystkim na licencjacie zapoznać się będzie można z podstawami ekonomii. Można spodziewać się takich przedmiotów jak makroekonomia, mikroekonomia, matematyka finansowa, statystyka opisowa czy metody ilościowe w biznesie. Jeśli ktoś rozważa wybór tych studiów na drugi stopień, to w programie zapewne uwzględnione będą: ekonomia menedżerska, polityka pieniężna oraz techniki komunikacji i argumentowania. To tylko kilka z wielu wymienionych przedmiotów. Oczywiście nie zabraknie również języka obcego, który jest obowiązkowy. Warto też zwrócić uwagę na uczelnię, zatrudnioną kardę i ewentualne osiągnięcia czy akredytacje. Przykładowo Grupa Uczelni Vistula otrzymała akredytację ACCA i absolwenci kierunku finanse i rachunkowość mogą być zwolnieni z przyszłych egzaminów ACCA na poziomie Fundamentals. Jest to bardzo prestiżowa akredytacja, ponieważ niewiele uczelni w Polsce może się nią pochwalić. Świadczy ona o wysokim poziomie nauki i dobrze realizowanym programie, który jest wymagany przez tę organizację.

Praca na każdym rogu

Dzięki temu, że siatka zajęć przewiduje tak rozległy zakres zagadnień i bardzo dobrze zaznajamia z zasadami matematyki oraz rachunkowości, nie trzeba martwić się o pracę. Możliwości jest wiele. Z powodzeniem można starać się o posadę w branżach takich jak: bankowość, ubezpieczenia, rachunkowość i podatki czy finanse i rynki finansowe, bądź bankowość komercyjna. Wiążą się z nimi m.in. zawody doradcy podatkowego, ubezpieczyciela, pracownika firmy leasingowego czy konsultingowej bądź osoby związanej z kancelarią notarialną i komorniczą. Rozważyć również należy otworzenie własnej firmy. Absolwent finansów i rachunkowości nie będzie miał problemów z analizą finansów, prowadzeniem rozliczeń i księgowości. Także w codziennym życiu zdobyta wiedza pozwoli na dokonywanie korzystniejszych wyborów i ustrzeże przed nieuczciwymi propozycjami i ofertami.

Zatem finanse i rachunkowość to kierunek, który z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Jest on częścią wzoru na sukces, który każdy zapewne chciałby osiągnąć. W jego skład wchodzi jeszcze wybór dobrej uczelni, która może pochwalić się przemyślanym planem zajęć, doświadczoną kadrą czy akredytacjami od innych organizacji. Nie można zapominać też o byciu otwartym na świat i wiedzę oraz ambitnym w dążeniu do celu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.