Osoby w biurze rozmawiają o zdjęciach biznesowych
Kategorie:

Zdjęcia biznesowe – dobra komunikacja w biznesie

Artykuł partnera.

Profesjonalne zdjęcia biznesowe to jeden z najtańszych a zarazem najbardziej skutecznych sposobów zarządzania własnym wizerunkiem. W czasach gdy płynna, otwarta komunikacja biznesowa stała się wymogiem formalnym, zdjęcia biznesowe publikowane na stronie firmowej, czy profilach społecznościowych typu Linked In i Facebook odgrywają niepośrednie role. To od nich w dużym stopniu zależy czy pierwsze wrażenie jakie wywoła nasza prezentacja będzie dla innych zachętą do podjęcia pożądanej interakcji.

Fotografia biznesowa

Jest odpowiedzią na potrzeby kreowania wizerunku w oparciu o pozytywne wartości. Otwartość, przyjazna mowa ciała w połączeniu z profesjonalnym sznytem przyciągają wzrok, budzą zainteresowanie i przywołują pozytywne emocje. Zdjęciom ufamy bardziej niż opisom słownym, zwłaszcza gdy dotyczą osób. To jednak nie wszystko. Portret biznesowy za sprawą drobnych subtelności może oddziaływać na odbiorcę w niezwykle sugestywny sposób. To nie tylko prezentacja cech fizycznych i fizjonomicznych. Zdjęcia biznesowe są przede wszystkim zbiorem komunikatów niewerbalnych których wartość pracuje na nas przez 365 dni w roku. Warto zatem poświęcić im odpowiednią uwagę.

Biznesowa sesja zdjęciowa

Jest świetnym sposobem na to, by wykorzystać w pełni indywidualny lub firmowy potencjał wizerunkowy. Spotkanie z fotografem biznesowym powinno być poprzedzone konsultacją podczas której zapadną ważne decyzje dotyczące charakteru zdjęć, formy spójnej z naszymi intencjami i celem wizerunkowym, czy w końcu odpowiednim przygotowaniem do planu zdjęciowego. Makijaż biznesowy, kolorystyka elementów garderoby, tło, orientacja kadrów, każdy z tych elementów ma bezpośredni wpływ na efekt końcowy. Jeśli wszystko zostanie przygotowane w odpowiedni sposób, to sesja zdjęciowa będzie już czystą formalnością.

Fotografia biznesowa to domena fotografów specjalizujących się w tej dziedzinie, posiadających rozległą wiedzę i doświadczenie z zakresu wizerunku w biznesie i portretu fotograficznego. Jednym z nich jest Dariusz Kempny – fotograf biznesowy z Krakowa specjalizujący się w indywidualnych i firmowych sesjach zdjęciowych. Zdjęcia biznesowe w jego wykonaniu cechują się naturalnością i nowoczesnym, profesjonalnym sznytem. Portfolio fotografa obejmuje portrety biznesowe, zdjęcia profilowe na Linked In, zdjęcia do CV, fotografia biznesowa sytuacyjna – wszystko co potrzebne by sprawnie zarządzać wizerunkowym potencjałem.

Zdjęcia biznesowe są indywidualną, osobistą wizytówką przedsiębiorcy. A wiadomo, że jak nas widzą…