Rodzice trzymają w rękach śpiszki dla swojego dziecka
Kategorie:

W czym przywieźć malucha do domu ze szpitala?

Artykuł sponsorowany.

Bezpieczeństwo dziecka w podróży to sprawa priorytetowa. Zawsze musimy o tym pamiętać, albowiem pod tym względem nie ma miejsca na żadne odstępstwa. Jak przewozić autem noworodka i niemowlaka? W czym przywieźć malucha do domu ze szpitala? Fotelik samochodowy dla noworodka to bezpieczeństwo i ochrona.

Jak przewozić noworodka samochodem?

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku najlepszą ochronę i bezpieczeństwo. Fotelik samochodowy dla noworodka to zatem sprawa priorytetowa. Jest to niezbędny element wyprawki, więc w żadnym domu nie powinno go zabraknąć, a zwłaszcza jeśli jesteście rodziną zmotoryzowaną. Nawet jeśli auta nie posiadacie, to pierwszy fotelik i tak się dziecku przyda, już w pierwszym tygodniu życia.

Maluszek jest bardzo delikatny i zupełnie bezbronny, dlatego trzeba mu zapewnić maksimum ochrony. Niedopuszczalne jest, aby podczas jazdy niemowlę spoczywało w gondoli albo w ramionach matki. Jest to bardzo niebezpieczne i stwarza ogromne ryzyko. Maluch może podróżować wyłącznie w specjalnym foteliku! Fotelik samochodowy dla noworodka montujemy tyłem do kierunku jazdy, gdyż tak jest najbezpieczniej dla małego człowieka wrażliwego na urazy. Noworodki i niemowlaki podróżują tylko tyłem do kierunku jazdy i jest to jedna z najważniejszych zasad, których nigdy nie należy łamać. W żadnym wypadku nie wolno z fotelika rezygnować ani dziecka w czasie jazdy z niego wyjmować. Nawet jeśli maluch chwilę pomarudzi, to nic mu się stanie, a w razie wypadku konsekwencje mogą być opłakane. Niemowlę przewożone bez fotelika nie jest bowiem w żaden sposób chronione i zabezpieczone. Biorąc pod uwagę niewykształcone jeszcze kręgi szyjne, mięśnie i więzadła małego dziecka, musimy pamiętać, że jest on bardziej wrażliwy na wszelkie uszkodzenia. Wbrew pozorom niemowlak nie jest naszą pomniejszoną kopią. Są istotne różnice w budowie anatomicznej człowieka małego i dorosłego. Wszyscy rodzice z pewnością o tym wiedzą. Małe dziecko jest zatem zupełnie bezbronne wobec siły bezwładności wytworzonej podczas zderzenia samochodem.

Jaki fotelik samochodowy dla noworodka?

Wybór odpowiedniego fotelika to bardzo ważna sprawa. Na szali leży zdrowie, życie i bezpieczna jazda. Jedną z najważniejszych kwestii podczas wyboru fotelika do samochodu, jest podział na kategorie wagowe. Każdy model klasyfikowany jest według grupy wagowej wynikającej z certyfikatów ECE R44-03 i ECE R44-04 obowiązujących w całej Europie.

Fotelik samochodowy dla noworodka kategorii 0-13 kg to tzw. “nosidełko” i “łupinka”, które często się widuje w dłoni rodzica. Mały leżaczek z rączką na górze można zamontować w aucie na specjalnej bazie. Jest to bezpieczne i bardzo wygodne rozwiązanie, albowiem baza zostaje w aucie na stałe, a sam fotelik jest wpinany i wypinany. Możemy więc bez problemu przenosić maluszka z samochodu do domu albo umieścić fotelik na stelażu wózka.

Pierwszy fotelik samochodowy jest dostępny zarówno osobno, jak i razem z wózkiem 3w1. Wielofunkcyjny wózek 3w1 to głęboka gondola, wózek spacerowy i nosidełko, pierwszy fotelik samochodowy. Wózek 3w1 to bardzo wygodne rozwiązanie, które bardzo ułatwia podróżowanie. Jeśli jesteście rodziną zmotoryzowaną, to zestaw 3w1 będzie opcją idealną.

Fotelik dla noworodka z bazą Isofix

Warto też wspomnieć, że najmniejsze foteliki samochodowe są wyposażone w bazę Isofix i dodatkowe elementy zabezpieczające. Baza Isofix to nowoczesny system montażu fotelików samochodowych, który jest już standardem międzynarodowym. Isofix doczekał się regulacji prawnych, dlatego dziś już każde nowe auto i każdy fotelik samochodowy powinien być w bazę Isofix wyposażony. Gdzie jest Isofix w naszym samochodzie? Zaczepy i mocowanie bazy znajdują się między siedziskiem a oparciem tylnej kanapy.

Fotelik samochodowy dla noworodka z systemem Isofix jest połączony bezpośrednio z samochodem, a mocowanie w postaci dwóch metalowych zaczepów gwarantuje dziecku bezpieczeństwo. Najmniejszy model fotelika posiada też dodatkowe zabezpieczenie w postaci specjalnej nogi stabilizującej, która stanowi dodatkową podporę. Dzięki temu fotelik jest bardzo stabilny i prawidłowo zamontowany. Montaż fotelika z bazą Isofix jest bardzo łatwy, a charakterystyczne kliknięcie to odgłos świadczący, że fotelik został zamontowany w sposób poprawny. Bazy mają też zwykle specjalne wskaźniki informujące o nieprawidłowym montażu, co pozwala na szybkie wykrycie błędów i wyeliminowanie ich od razu. Z badań wynika, że aż 94% rodziców montuje taki fotelik prawidłowo. Biorąc pod uwagę wszystkie informacje, znamy już odpowiedź na najważniejsze pytanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.