Męźczyzna na spotkaniu z ekspertem kredytowym
Kategorie:

W czym może pomóc ekspert kredytowy? Jakie są jego kompetencje?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Ubieganie się o kredyt w większości przypadków wiąże się z dopełnieniem wielu skomplikowanych formalności. Sam wybór odpowiedniej oferty może przyprawić o ból głowy, a co dopiero dostarczenie do banku wskazanych przez kredytodawcę dokumentów. Cały proces skutecznie przyspiesza zwrócenie się po pomoc np. do ekspertów kredytowych. Kim są ci specjaliści? W jakich sytuacjach szczególnie warto się do nich zgłosić? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania.

Na wstępie należy wyjaśnić, czym eksperci kredytowi różnią się od klasycznych doradców. Obowiązujące przepisy prawa zabroniły osobom, które otrzymują prowizję od banków za pomoc w organizacji kredytu hipotecznego, tytułowania się drugim wyżej wymienionym określeniem. Grożą za to wysokie kary finansowej. Tak więc, eksperci zajmują się dopełnieniem wszelkich formalności związanych z uzyskaniem finansowania z banku, przy czym otrzymują za to od kredytobiorców odpowiednie prowizje. Ma to swoje plusy i minusy. Wiadomo, że takiemu pośrednikowi bardzo zależy na tym, by klient zawarł ostatecznie umowę z bankiem. Dla potencjalnego kredytobiorcy to jednak sytuacja bardzo wygodna, gdyż do momentu, aż cały kredyt nie zostanie sformalizowany, ekspert nie pobiera żadnych opłat. Można więc korzystać z jego pomocy całkowicie za darmo.

Porównanie ofert

Ekspert kredytowy pomaga swoim klientom na wielu poziomach. Po pierwsze – istnieje u niego możliwość bezpośredniego porównania aktualnych ofert bankowych. To ważne, tym bardziej, że taki pośrednik nie jest nastawiony na jedną opcję, ale na co najmniej kilka. Z jego udziałem można więc dogłębnie przyjrzeć się wadom i zaletom różnym ofert funkcjonujących w poszczególnych bankach.

Aktualna wiedza o sytuacji rynkowej

Rynek kredytów, szczególnie tych hipotecznych, należy uznać za niezwykle dynamiczny. Widać to chociażby teraz, gdy dochodzi do podwyżek stóp procentowych. Przeciętny Kowalski, nawet jeśli planuje kredyt, nie musi być z tego rodzaju nowinkami zaznajomiony. Zgłaszając się po pomoc do eksperta kredytowego, ma się pewność, że taka osoba dokładnie przedstawi wszystkie niuanse związane z zaciąganym zobowiązaniem i precyzyjnie zarysuje wizje tego, jak będzie przedstawiać się proces spłacania rat.

Zbadanie zdolności

Nie można wziąć kredytu bez posiadania odpowiedniej zdolności. Ekspert już na starcie jest w stanie dość precyzyjnie sprawdzić, na jakie zobowiązanie może pozwolić sobie dany klient lub co powinien zrobić, by móc starać się o większą pożyczkę. To zdecydowanie ułatwia chociażby poszukiwanie odpowiedniej oferty mieszkaniowej (dotyczy oczywiście kredytów hipotecznych).

Organizacja dokumentów

Eksperci kredytowi biorą na swoje barki obowiązek organizacji niezbędnej dokumentacji. To oznacza, że rola klienta w staraniu się o kredyt ogranicza się do absolutnego minimum. Czasem trzeba oczywiście dostarczyć wskazane przez bank pisma, jednak całe procesowanie sprawy znajduje się po stronie pośrednika.

Ciągła pomoc

Wątpliwości klientów są zjawiskiem absolutnie naturalnym. Na każdym etapie pojawiają się pytania odnośnie tego, jak będzie funkcjonować kredyt lub tego, z czym wiąże się zaciągnięcie tego zobowiązania. Mając kontakt do zaufanego eksperta, można każdą taką sprawę na bieżąco przedyskutować i uzyskać odpowiedzi.

Wsparcie merytoryczne: ekspert kredytowy Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.