Mężczyzna trzyma w dłoni zlotą kartę kredytową
Kategorie:

Uzyskanie kredytu dla firmy bez zaświadczeń o dochodach – czy jest to możliwe?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Kredyt jest źródłem finansowania, z którego korzysta wiele firm. Dla niektórych to szansa na przeprowadzenie pilnych inwestycji, dla innych – sposób na pokonanie chwilowych trudności w budżecie. Zanim jednak środki z kredytu gotówkowego trafią na konto, bank dokonuje dokładnej analizy kondycji firmy. Nic dziwnego: chce mieć pewność, że dana spółka lub przedsiębiorca ma zdolność kredytową. Czy można uzyskać kredyt bez zaświadczeń o dochodach? Okazuje się, że jest to możliwe. Sprawdź, w jaki sposób.

Dla wielu banków dochód firmy stanowi podstawowe kryterium, decydujące o tym, czy kredyt gotówkowy lub inwestycyjny zostanie przyznany. Niski dochód oznacza, że może być problem z regularnym spłacaniem rat, a to zaś negatywnie wpływa na decyzję kredytową. Na szczęście kredyt bez weryfikacji dochodu jest możliwy – sprawdź na: http://firmowybank.pl/kredyt-dla-firm-bez-dochodu/.

Kredyt dla firm na podstawie przychodu

O kredyt gotówkowy dla firm można ubiegać się na podstawie weryfikacji przychodu. Na takiej opcji skorzystają przede wszystkim spółki, które mają wysokie koszty prowadzenia działalności. Wówczas całkowita kwota kredytu także może być stosunkowo wysoka.

Dochód obliczany jest poprzez odjęcie kosztów od przychodu, dlatego pierwsza wartość jest z reguły sporo niższa. O ile 10 tysięcy złotych dochodu może być wątpliwe z punktu widzenia parametrów takich jak rzeczywista roczna stopa oprocentowania czy całkowita suma kredytowanych kosztów, o tyle 100 tysięcy złotych przychodu prezentuje się bardziej imponująco.

Kredyt dla firm na oświadczenie

Drugi sposób uzyskania kredytu gotówkowego to kredyt na oświadczenie. Podobny mechanizm działa w przypadku klientów indywidualnych, czego przykładem jest kredyt gotówkowy online. W przypadku firm formalne dokumenty księgowe są zastąpione oświadczeniem, w którym przedsiębiorca opisuje sytuację finansową firmy. W praktyce jednak kwestia jest mocno dyskusyjna. Rzadko zdarza się, by nie były potrzebne kompletnie żadne dokumenty. Formalności są jednak uproszczone – zamiast potwierdzeń księgowych i zaświadczeń z ZUS-u lub urzędu skarbowego wystarczy wyciąg pobrany z bankowości internetowej. Usługa bankowości elektronicznej sporo więc ułatwia w zakresie uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej.

Leasing jako alternatywa dla kredytu

Alternatywą dla oferty kredytów są propozycje leasingu. Można w ten sposób sfinansować zakup środków trwałych, na przykład samochodu, maszyn, sprzętu. Nie jest natomiast możliwe otrzymanie gotówki na bieżące wydatki, na przykład opłacenie kosztów działalności. Właścicielem leasingowanego przedmiotu jest zresztą bank – taka sytuacja utrzymuje się przez cały okres obowiązywania umowy. Co ważne, warunki leasingu są często łagodniejsze niż w przypadku kredytu gotówkowego.

Kredyt bez zaświadczeń o dochodach – warunki

Pomijając kwestię sposobu uwiarygodnienia się w banku, trzeba mieć świadomość, że instytucje finansowe stawiają swoim klientom szereg innych warunków. Jeśli nie zostaną one spełnione, wysoki dochód czy przychód mogą nie wystarczyć. O jakich wymaganiach mowa?

Podstawowym kryterium jest staż przedsiębiorstwa. Najczęściej wymagane jest 12 miesięcy, rzadziej 24. Jeśli bank zna klienta, na przykład dzięki kontom firmowym, te granica może zostać złagodzona. Znaczenie ma także historia kredytowa firmy i zabezpieczenie kredytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.