Ubezpieczony Iphone leży na stole
Kategorie:

Ubezpieczenie Iphona – czy warto je mieć?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Ubezpieczenia smartfonów cieszą się coraz większą popularnością i trudno się temu dziwić. Urządzenia takie jak iPhone są tak drogie, że ich przypadkowe rozbicie, kradzież czy zalanie mogą być bardzo bolesne. Jak ubezpieczyć telefon i czy naprawdę warto to zrobić? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Dlaczego warto ubezpieczyć iPhona?

Smartfony w dzisiejszych czasach są już dla nas nie tylko urządzeniami do wykonywania połączeń głosowych czy wideo, ale także sprzętem niezbędnym w pracy. Częste ich użytkowanie sprawia, że są narażone na wiele niebezpieczeństw. Wystarczy, że urządzenie wysunie nam się z ręki i nieodpowiednio upadnie na twardą powierzchnię, by mocno popsuć nam humor. Naprawa bardzo często jest droga, a rozwiązaniem może być ubezpieczenie telefonu. Dzięki niemu każda naprawa przeprowadzona zostanie całkowicie za darmo, a my nie będziemy musieli martwić się, że nasz telefon zostanie uszkodzony. Warto pamiętać, że takie ubezpieczenie chroni nasz sprzęt nie tylko od uszkodzenia fizycznego, ale także kradzieży.

Zanim kupisz ubezpieczenie, sprawdź jego warunki

Każda firma ubezpieczeniowa oferuje własne warunki ochrony dlatego, zanim podpiszemy umowę, warto dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne na rynku propozycję i wybrać taką, która jest dla nas najkorzystniejsza. Bardzo ważne, by ubezpieczenie iPhona chroniło nasz telefon od wszelkich możliwych zdarzeń. Absolutną podstawą są uszkodzenia, które mogą powstać na skutek upadku czy zalania telefonu. Bardzo ważna jest też ochrona naszego urządzenia na wypadek kradzieży. Smartfony są bowiem bardzo łakomym kąskiem dla kieszonkowców. Mają dużą wartość, są niewielkie, a noszone w tylnej kieszeni spodni są bardzo łatwe do wykradnięcia.  Pamiętajmy, by zwrócić też uwagę czy dane ubezpieczenie oferuje ochronę samego urządzenia, czy również akcesoriów takich jak słuchawki, ładowarka i karty. Czasami warto dopłaci kilkadziesiąt złotych, i mieć kompleksową ochronę całego zestawu. Dzięki temu możemy spać spokojnie i mieć pewność, że w razie awarii, nie pozostaniemy sami.

Ile kosztuje ubezpieczenie iPhona?

Ubezpieczenie iPhona to przeważnie koszt około 100 złotych. Taka polisa jest bardzo często podpisywania już w momencie zakupu urządzenia w abonamencie. Operatorzy są w stanie zaoferować naprawdę korzystną ofertę, a koszt takiego ubezpieczenia mieści się przeważnie w kwocie 20-60 zł. Oczywiście sporo zależy od zakresu ochrony. Im jest ona większa, tym ostateczna cena polisy może być wyższa. Istnieje możliwość ubezpieczenia poza naszym operatorem, ale wtedy składka jest przeważnie nieco droższa, dlatego wydaje się, że jeśli chcemy na korzystnych warunkach wykupić ubezpieczenie iPhona, warto to zrobić właśnie w momencie zakupu urządzenia u naszego operatora komórkowego.

Czy naprawdę warto zdecydować się na ochronę iPhona?

Wydaje się, że wykup takiej polisy ma same zalety. Oczywiście wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów i tego nikt nie może ukryć, ale należy brać pod uwagę fakt, że uszkodzenie drogiego smartfona wiąże się bardzo często ze sporym kosztem, jaki musimy pokryć w razie ewentualnej naprawy. Niska składka ubezpieczenia to więc pewność, że możemy spać spokojnie, a w razie rozbicia, zalania czy kradzieży nie będzie nas obchodzić koszt naprawy, bo rozliczenie przebiegać będzie pomiędzy serwisem a firmą ubezpieczającą. To tani i bardzo wygodny sposób, by cieszyć się pełnią możliwości telefonu i nie obawiać się o żadne awarie, nawet te, które przydarzają się z powodu naszych zaniedbań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.