Pożyczka przez komputer
Kategorie:

Pożyczki prywatne bez BIK – jak się o nie ubiegać?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Pożyczki prywatne stają się coraz bardziej popularne – do skorzystania z oferty skłania klientów przede wszystkim minimum formalności oraz szybka decyzja o przyznaniu pieniędzy. W jaki sposób można uzyskać dodatkowe środki? Jakie grupy klientów decydują się na pożyczki prywatne bez sprawdzania baz?

Pożyczki prywatne krok po kroku

Oferta pożyczek prywatnych dynamicznie się rozwija – obecnie w internecie funkcjonuje wiele serwisów, które pośredniczą w tego typu transakcjach zawieranych pomiędzy osobami fizycznymi. Osoby udzielające pożyczek prywatnych deklarują, że nie weryfikują baz dłużników – BIK, KRD, ERIF i innych czarnych list, a dodatkowe środki finansowe mogą uzyskać również osoby z zajęciami komorniczymi. Z tego powodu pożyczki prywatne bez sprawdzania baz stają się coraz bardziej popularne.

Najczęściej wystarczy po prostu zarejestrować się na stronie internetowej, uiścić opłatę serwisową, a często również założyć konto w wybranym banku, na które zostanie przelana gotówka. Potem można już przystąpić do szukania najbardziej atrakcyjnej oferty pożyczki i skontaktować się z osobą, która jej udziela. Pożyczki prywatne charakteryzują się uproszczonymi procedurami, w związku z tym środki powinny bardzo szybko znaleźć się na koncie pożyczkobiorcy.

Pożyczki prywatne bez sprawdzania baz – kto z nich korzysta?

Oferty są skierowane przede wszystkim do osób, które z różnych względów nie mogą liczyć na kredyt w banku. Zaliczamy do nich między innymi klientów z niską zdolnością kredytową, osoby o negatywnym scoringu w BIK, a także kredytobiorców, wobec których prowadzone było postępowanie egzekucyjne.

Pożyczki prywatne bez sprawdzania baz są też bardzo kuszącą propozycją dla osób posiadających na własność nieruchomość – zabezpieczenie w postaci domu, mieszkania lub działki zwiększa szanse na otrzymanie pożyczki. Na pożyczki prywatne decydują się również osoby młode, które nie mają jeszcze historii w BIK, ponieważ nigdy nie zaciągały kredytu. Do grona klientów korzystających z tej formy zobowiązania należą także kredytobiorcy, którzy nie mogą udokumentować swoich dochodów.

Czy warto decydować się na pożyczki prywatne bez sprawdzania baz?

Pożyczki prywatne bez BIK to kusząca propozycja, zwłaszcza dla osób, które pilnie potrzebują “zastrzyku gotówki”. Warto jednak pamiętać o zachowaniu daleko idącej ostrożności, ponieważ nie wszystkie osoby deklarujące chęć pożyczenia nam pieniędzy działają uczciwie.

Należy także pamiętać, że pożyczki prywatne bez sprawdzania baz nie są praktycznie w żaden sposób weryfikowane przez instytucje państwowe, np. Komisję Nadzoru Finansowego, co ma miejsce w przypadku banków oraz podmiotów z sektora pozabankowego. Przed zaciągnięciem takiej pożyczki warto zweryfikować dane pożyczkodawcy, a także sprawdzić warunki umowy – wysokość oprocentowania, okres, na jaki pożyczka jest udzielana, opłaty wstępne, prowizje oraz inne czynniki, które mogą wpłynąć na ostateczny koszt zobowiązania. Pomocne okaże się także skorzystanie z usług pośrednika kredytowego, który sprawdzi szczegóły oferty i podpowie, czy warto z niej skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.