czterech mężczyzn rozmawiających w firmie
Kategorie:

Pozabankowe pożyczki dla firm — gdzie ich szukać, jak wnioskować i czy warto po nie sięgnąć?

Pozabankowa pożyczka dla firm to alternatywa dla produktów bankowych — kredytów i pożyczek. Gdzie szukać najlepszych firmowych pożyczek? Jak o nie wnioskować i komu przyniosą najwięcej korzyści? Podpowiadamy.

Czym są pozabankowe pożyczki dla firm?

Pozabankowe pożyczki dla firm to produkty oferowane przez pozabankowe instytucje finansowe. Dedykowane przedsiębiorcom pozwalają utrzymać płynność finansową, zrealizować wymagające dodatkowych środków inwestycje czy uregulować zobowiązania podatkowe. Procedura uzyskania dodatkowych środków jest zdecydowanie szybsza i prostsza niż w bankach a większość pożyczkodawców nie wymaga od wnioskujących dostarczania dodatkowych dokumentów czy zaświadczeń o niezaleganiu. Dzięki temu dodatkowe środki możesz otrzymać nawet w ciągu kilku godzin od wysłania wniosku.

Ważne: w zależności od pożyczkodawcy warunkiem zaciągnięcia pożyczki może być konieczność ustanowienia zabezpieczenia. Zanim wybierzesz firmę pożyczkową, dokładnie porównaj oferty poszczególnych firm. Drobiazgowo przeanalizuj także warunki i szczegóły tej, po którą planujesz sięgnąć.

Które firmy oferują pożyczki dla firm?

Pozabankowe pożyczki dla firm oferują obecnie m.in.:

 • Aaaa (Aasa dla biznesu),
 • Visset,
 • AutoKapitał (pożyczki pod zastaw samochodu lub na zakup samochodu),
 • LoanMe.

Dostępne kwoty i terminy spłaty

Kwoty pozabankowych pożyczek dla firm są niższe niż kwoty dostępnych w bankach kredytów i wynoszą z reguły nie więcej niż kilkadziesiąt tysięcy złotych. W zależności od firmy spłata odbywa się w kilkunastu lub kilkudziesięciu miesięcznych ratach.

Oto kilka praktycznych przykładów:

 • Aasa dla biznesu — pożyczka do 20 000 zł, okres spłaty 1 – 36 miesięcy;
 • Visset — pożyczka do 12 000 zł, okres spłaty – 6 miesięcy
 • AutoKapitał — pożyczka od d 10.000 zł do 100.000 zł (w zależności od wartości auta), okres spłaty — do 48 miesięcy;
 • LoanMe — pożyczka do 20 000 zł, okres spłaty od 17 do 62 tygodni.

Jak wnioskować o pożyczkę dla firm?

Sposób wnioskowania o pożyczkę zależy od konkretnej firmy. Sprawdźmy, jak wygląda w jednej z najbardziej znanych — Aasa.

Aby złożyć wniosek o pożyczkę dla firm w Aasa, nie potrzebujesz dodatkowych dokumentów ani zaświadczeń. Pożyczkodawca będzie potrzebował jedynie podstawowych informacji o Twojej firmie i numeru NIP.

Aby otrzymać dodatkowe środki:

 • określ preferowaną kwotę (maksymalnie 20 000 zł) i termin spłaty pożyczki (maksymalnie 36 miesięcy);
 • wypełnij wniosek, podając podstawie informacje na temat swojej firmy;
 • zweryfikuj swoje dane poprzez aplikację Instantor lub przelew weryfikacyjny;
 • poczekaj na akceptację wniosku przez Aasa. W momencie akceptacji dostaniesz informację o przyznanej kwocie oraz unikalny link. Dzięki niemu szybko i łatwo najszybciej podpiszesz umowę, logując się do swojego Profilu Klienta;
 • poczekaj na pieniądze. Aasa zrealizuje przelew natychmiast po otrzymaniu potwierdzenia podpisania umowy.

Pozabankowe pożyczki dla firm — komu przyniosą najwięcej korzyści?

Pozabankowe pożyczki dla firm będą nieocenionym wsparciem dla wszystkich podmiotów, które z uwagi na niewystarczającą zdolność kredytową nie mogą dostać kredytu w tradycyjnym systemie bankowym. Choć produkty pozabankowe są zazwyczaj droższe od kredytów, często stanowią jedyny dostępny z zewnątrz zastrzyk gotówki. Zdecydowanie warto przemyśleć ich zaciągnięcie. Nawet pomimo nieco wyższych kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.