Pożyczka podpis
Kategorie:

Pozabankowa pożyczka – rozwiewamy wątpliwości

Nie każdy miał okazję zetknąć się z dość jeszcze młodym produktem pożyczkowym jakim jest pozabankowa szybka pożyczka. Może niektórym się wydaje, że taka wiedza nie jest do niczego potrzebna, skoro nie zamierza nigdy korzystać z usług pozabankowych instytucji kredytowych, których działalność opiera się na ich udzielaniu. Z drugiej strony, jak głosi przysłowie- nigdy nie mów nigdy. Dlaczego by więc zawczasu nie dowiedzieć się czegoś więcej o szybkich pożyczkach, by w sytuacji, gdy jednak okażą się one przydatne wiedzieć jak z nich skorzystać. Szybkie pożyczki mogą być bardzo przydatne w nagłych, nieprzewidzianych okolicznościach, gdy spotka nas coś przykrego, co pociągnie za sobą wydatki.

Gotówka na pilne potrzeby

Jeżeli akurat będziemy dysponowali odpowiednimi środkami, to nie ma problemu, ale co będzie, gdy w naszym portfelu nie znajdzie się wtedy odpowiednia suma pieniędzy? Doskonałym, a przede wszystkim błyskawicznym wybawieniem z kłopotów będzie pozabankowa pożyczka ekspresowa. Przede wszystkim dlatego, że pieniądze dostaje się od razu do ręki, już przy pierwszej wizycie w placówce instytucji kredytowej. Poza taką tradycyjną formą udzielania pożyczek możliwe jest też zaciągnięcie pożyczki online. Jest to pewna odmiana szybkiej pożyczki, w gruncie rzeczy różniąca się jedynie formą. Ponieważ w pierwszym przypadku klient ma do czynienia z pracownikiem instytucji kredytowej i możliwość uzyskania gotówki w ramach szybkiej pożyczki. Natomiast w tym drugim przypadku pożyczkobiorca musi mieć jedynie dostęp do internetu, by móc skorzystać z usług pozabankowej firmy pożyczkowej, a pieniądze otrzyma jeszcze tego samego dnia, w którym wysłał jej swój wniosek pożyczkowy, przelewem na konto bankowe.

Atrakcyjność i szybka procedura

Niezależnie od tego, czy zaciąga się szybką pożyczkę w placówce instytucji kredytowej, czy pożyczkę online jej specyfika polega na tym, że formalności ograniczone są tu do minimum. Oznacza to ni mniej ni więcej jak tylko to, że nie trzeba przedkładać firmie pożyczkowej żadnych zaświadczeń ani dokumentów, poza dowodem osobistym. Jest on potrzebny do tego, aby sprawdzić, czy pożyczkobiorca jest polskim pełnoletnim obywatelem. Jeśli tak, to nie ma żadnych przeszkód w ubieganiu się przez niego o ekspresową pożyczkę pozabankową. Zmniejszenie ilości formalności pozwoliło na niesamowite uproszczenie całego procesu ubiegania się o uzyskanie szybkiej pożyczki. To dlatego uzyskanie pieniędzy jest możliwe w jeden dzień. Instytucja pożyczkowa nie bada ani nie weryfikuje zaświadczenia o zarobkach, czy informacji zawartych w bik-u.

Stąd zapewne wzięła się jej nazwa, którą się mocno reklamuje. Teraz, gdy już wiemy na jakich zasadach opiera się szybka pożyczka i jak wygląda kwestia jej zaciągania będzie nam łatwiej zdecydować się na nią w chwilach kryzysu. A co do spłaty, to jest ona równie mało skomplikowana. Już we wniosku deklaruje się termin, w jakim chce się spłacić szybką pożyczkę. Instytucja kredytowa, jako że szybka pożyczka jest pożyczką krótkoterminową udziela jej na okres maksymalnie roczny. Nawet więc kilkaset złotych można spłacić dopiero po roku, gdy nasza sytuacja finansowa będzie lepsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.