Różowe tabletki leża na stole w opakowaniu
Kategorie:

Poltram Combo – Jak działa? Kiedy się stosuje?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Artykuł sponsorowany.

Ból zawsze jest problemem. Za jego pomocą organizm daje sygnał ostrzegawczy, że dzieje się coś nieprawidłowego. Przyczyn dolegliwości bólowych może być wiele. Jeśli ktoś chce się ich pozbyć, to powinien poznać źródło problemu i je wyeliminować. Do tego czasu można stosować leczenie objawowe, czyli zniwelować ból za pomocą środka farmaceutycznego. Ulgę przynosi między innymi Poltram Combo. Będzie to odpowiedni preparat dla osób, które szukają czegoś, co złagodzi ból o umiarkowanym nasileniu. Jest on jednak wydawany wyłącznie na receptę.

Co warto wiedzieć o leku Poltram Combo?

Czasem koniecznością staje się wzięcie tabletki przeciwbólowej, bo nieprzyjemne dolegliwości utrudniają życie, wręcz uniemożliwiają wykonywanie codziennych czynności. Można sięgnąć po Poltram Combo, czyli lek przeciwbólowy. Zawiera on związki czynne w postaci tramadolu i paracetamolu. W zależności od przeznaczenia, lekarz może przepisać opakowanie mające mniejszą lub większą liczbę tabletek. Substancje aktywne w leku skutecznie łagodzą ból o umiarkowanym nasileniu. Dobrze znany każdemu paracetamol działa zarówno przeciwbólowo, jak i przeciwgorączkowo. Oddziałuje na układ nerwowy, pokonuje barierę krew-mózg. Zaletą Poltram Combo jest to, że nie przyczynia się do agregacji płytek krwi ani nie zaburza procesu krzepnięcia. Poltram Combo pomaga przy bólu głowy, zębów, mięśni, kości, stawów. Wskazaniem do jego stosowania jest także bolesne miesiączkowanie, z którym zmaga się wiele kobiet. Tramadol obecny w Poltram Combo ma silne działanie przeciwbólowe, pomaga także zniwelować kaszel. Leki z tramadolem znalazły zastosowanie wśród pacjentów po przebytych urazach, zabiegach chirurgicznych, przy chronicznym i ostrym bólu. Po Poltram Combo mogą sięgać zarówno dorośli, jak i dzieci powyżej dwunastego roku życia.

Potencjalne zagrożenia przy stosowaniu leku Poltram Combo

Poltram Combo może zostać przedawkowany. Zatrucie lekiem objawia się rozszerzeniem źrenic, wymiotami, zapaścią krążeniową, zaburzeniami świadomości, drgawkami, depresją oddechową, nudnościami, wymiotami, bladością, utratą apetytu. Do objawów zaliczyć można również bóle brzucha, uszkodzenie wątroby, nieprawidłowości związane z metabolizowaniem glukozy, kwasicę metaboliczną arytmię serca, zapalenie trzustki. Bardzo częstymi skutkami ubocznymi przy stosowaniu leku Poltram Combo są nudności, zawroty głowy, uczucie senności. Nierzadko pojawiają się zaburzenia trawienia, bóle brzucha, suchość w jamie ustnej, wymioty, nadpotliwość, ból głowy, drżenie ciała, zaburzenia snu i nastroju.

Źródło: Poltram Combo – Medyk.Online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.