Zamomontowany napis z liter świetlnych na dachu budynku
Kategorie:

Litery świetlne – rozwiązanie dla każdej branży

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Litery świetlne to rozwiązanie kojarzące się głównie z oznakowaniem zewnętrznych dużych firm i korporacji. Najczęściej występujących w formie napisu z nazwą firmy lub marki na elewacji przed wejściem.

To szablonowe podejście do liter świetlnych utrzymywało się na przestrzeni wielu lat w obrębie wielu branży. Litery świetlne były wykorzystywane więc głównie przez hotele, firmy produkcyjne i banki.

Litery świetlne

Litery świetlne są świetnym rozwiązanie, szczególnie nocą, gdy są dobrze widoczne

Litery świetlne są modne!

Od kilku lat natomiast zauważalny jest trend, który przenosi litery świetlne także do innych branż. Aktualnie można je spotkać właściwie wszędzie, niezależnie od profilu firmy czy danego miejsca. Obecnie pełnią funkcje zarówno estetyczne, informacyjne, jak i promocyjne. Często stanowią także element wystroju czy po prostu całej identyfikacji wizualnej podmiotu. Litery świetlne to też wyrażanie emocji. Pokazują wrażliwość, uważność, świadomość.

Umożliwiają rozszerzenie przekazu firmy czy marki o tak szczegółowe i precyzyjne sygnały, jak te płynące z oznakowania firmy. To idealne narzędzie do obrazowania zalet i wartości marki, to również świet(l)ne narzędzie do pokazania, że firma jest na bieżąco.

Czy litery świetlne są uniwersalne? 

Na litery świetlne można spojrzeć jeszcze szerzej. Ponieważ rozwijająca się globalizacja sięga także stref oznakowania, podziały czy inne standardy lub schematy mówiące o tym, że to rozwiązanie jest zarezerwowane wyłącznie dla branż przemysłowych czy innych konkretnych sektorów.

Litery świetlne stanowią kolejny środek komunikacji. To ewolucja w postrzeganiu reklamy i jej wariantów. Tak jak wcześniejsze odkrycie, że logo także wiele mówi o firmie i jest jej przedłużeniem komunikacji, tak teraz każdy element oznakowania marki, w tym litery świetlne wiele mogą mówić za markę czy firmę. Ważne jednak, aby te wszystkie komunikaty wychodzące od podmiotu się pokrywały.

Litery na zewnątrz, do wewnątrz? Żaden problem! 

Co więcej, takie litery mogą występować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Oczywiście charakteryzować się będą one inną specyfikacją i zostaną wykonane w zupełnie innej technologii, zważywszy na odmienne warunki. Litery świetlne dedykowane na zewnątrz muszą być odporne na temperaturę, warunki pogodowe oraz na inne czynniki zewnętrzne.

Jak świecą litery świetlne? Jak chcesz! 

Istnieje kilka rodzajów świecenia liter. Te podstawowe to: świecenie licem, efekt halo, black&white i ich różne kombinacje. Każdy z tych rodzajów daje zupełnie inny efekt oraz nadaje zupełnie inny charakter literom, przez co komunikowany przez nie przekaz jest zupełnie różny w zależności od wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.