Pieniądze
Kategorie:

Jakie dochody akceptują firmy pożyczkowe?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Szybkie pożyczki cieszą się wśród klientów dużą popularnością ze względu na ograniczone formalności. Mimo że firmy pożyczkowe nie wymagają zaświadczeń od pracodawców, większość oczekuje od klienta złożenia deklaracji o uzyskiwanych dochodach. Jakie dochody akceptują pożyczkodawcy?

Polityka firm pożyczkowych działających na polskich rynku różni się od polityki banków. Dotyczy to przede wszystkim formalności. Szybkie pożyczki są udzielane bez zbędnych formalności – klienci mogą otrzymać pieniądze w ciągu kilku minut od wypełniania wniosku na stronie internetowej.

Różnica między ofertami banków a firm pożyczkowych sprowadza się także do weryfikacji dochodów potencjalnych klientów. Banki skrupulatnie sprawdzają, czy klient osiąga dochód i w jakiej wysokości – do wniosku o pożyczkę najczęściej należy dołączyć zaświadczenie od pracodawcy o uzyskiwanych dochodach. Firmy pożyczkowe wykazują się większą elastycznością – najczęściej polegają na oświadczeniu klienta.

Szybkie pożyczki a akceptowalne źródła dochodów

Firmy pożyczkowe nie mają spójnej polityki, gdy mowa o akceptowanych przez nie źródłach dochodu. Najczęściej przy rozpatrywaniu wniosku o pożyczki uwzględniają dochody z różnych źródeł, np.: umowy o pracę, umów cywilnoprawnych (umowa o dzieło, umowa zlecenia) i działalności gospodarczej. Część firm idzie jeszcze dalej i uwzględnia dochody z wynajmu nieruchomości czy nawet zasiłek dla bezrobotnych.

Osoby starające się o szybkie pożyczki nie muszą dostarczać zaświadczeń – wystarczy, że złożą deklarację, wskazując miesięczny dochód i ewentualnie określą źródło, z którego środki pochodzą. Warto jednak wykazać się czujnością – niektóre firmy mogą zastrzec sobie, że będą kontaktować się z pracodawcą, aby potwierdzić prawdziwość podanych informacji. Interesują Cię szybkie pożyczki? Aby porównać dostępne oferty, skorzystaj z porównywarki chwilówek, którą znajdziesz na stronie internetowej finmarket.pl.

Kiedy zaświadczenie o dochodach będzie niezbędne?

Firmy pożyczkowe mają w ofercie nie tylko szybkie pożyczki – coraz częściej ich propozycja obejmuje także pożyczki ratalne. W przypadku tych kwota pożyczki nie wynosi 500 czy 1000 zł, ale np. 10 000 czy 20 000 zł. Nie powinno zatem dziwić, że przed przyznaniem tak wysokiej kwoty, pożyczkodawca dokładnie sprawdzi, czy klienta będzie stać na spłatę zobowiązania. Wówczas też nie obejdzie się bez udokumentowania dochodów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.