Szacowanie zysków.
Kategorie:

Jak traderzy szacują zysk do ryzyka transakcji?

Artykuł sponsorowany.

Dla większości osób działania traderów przypominają losowe zagrania. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że profesjonalni gracze szacują prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia. W oparciu o te analizy dokonują transakcji, dlatego mają większą szansę na osiągnięcie zysku niż inni. Czy faktycznie rynki zachowują się jak kasyno i nie da się nic przewidzieć?

Szacowanie ryzyka jest powszechne

Wbrew pozorom wskaźnik zysku do ryzyka jest dobrze znany większości ludzi, nie tylko osobom zajmującym się zawodowo rynkiem finansowym. Każdy człowiek zastanawia się, czy podejmując dane działanie osiągnie sukces. Podjęcie nowej pracy, umówienie się z nową dziewczyną – większość decyzji oparta jest o element losowości a rezultat nie jest znany. Amerykański ekonomista Gary Stanley Becker dostał w 1992 roku nagrodę Nobla za wyciągnięcie wniosków z obserwacji ludzkich zachowań. Z jego analiz wynika, że ludzie zachowują się tak, jakby kalkulowali, nawet jeśli robią to nieświadomie.

Szacowanie stosunku zysku do ryzyka

To, do czego nie przyzna się większość ludzi jest świadomie wykorzystywane przez inwestorów. Porównują oni potencjalne zyski z możliwymi stratami. Robią to w ten sposób, że dzielą wartość możliwego zysku z transakcji przez kwotę straty. Takie zdarzenie wystąpi, jeśli transakcja skończy się zamknięciem Stop Lossa, który ma ograniczać straty. Stosunki zysku do ryzyka to najczęściej proporcje 2:1, 3:1 i większe. Bardzo przypominają miary stosowane przez bukmacherów, którzy obstawiają wyniki wydarzeń sportowych. Nie ma w tym nic dziwnego – oni również zawodowo zajmują się szacowaniem ryzyka.

Gdzie można wykorzystać szacowanie prawdopodobieństwa?

Zaawansowane liczenie prawdopodobieństwa jest szczególnie przydatne w przypadku kontraktów futures i innych instrumentów pochodnych. Doświadczeni gracze osiągają sukcesy dzięki żelaznej dyscyplinie i właściwemu szacowaniu ryzyka. Aby najlepiej wykorzystać swoje umiejętności warto spróbować sił na rynku. Bogaty wybór instrumentów finansowych jest dostępny przez platformę Saxo, która pozwala na stosowanie najbardziej wyszukanych strategii i oferuje atrakcyjne warunki inwestorom.

Co jest istotą analizy każdej udanej transakcji?

Najważniejszym czynnikiem w analizie każdej transakcji jest maksymalizacja prawdopodobieństwa powodzenia danego działania. Właściwe odczytanie sygnałów z rynku i zajęcie odpowiedniej pozycji to połowa sukcesu. Niemniej ważne jest oszacowanie ryzyka i możliwych scenariuszy, które mogą mieć miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.