Mężczyzna inteligentnie inwestuje mimo małego budżetu
Kategorie:

Inteligentne inwestowanie przy małym budżecie

Artykuł partnera.

Powszechnym mitem na temat inwestowania jest to, że wystarczy mieć duże, grube konto bankowe, aby zacząć. W rzeczywistości proces budowania solidnego portfela może rozpocząć się od kilku tysięcy, a nawet kilkuset dolarów.

Oto kilka konkretnych porad, uporządkowanych według kwoty, którą możesz mieć, aby rozpocząć inwestycje, i obejmuje kilka sprytnych ruchów, które mogą wykonać niskie rolki, aby rozpocząć program oszczędnościowy i inwestycyjny.

4 strategie na start

Niezależnie od tego, czy planujesz zainwestować trochę, czy całkiem dużo, w bezpieczne zakłady lub gry o wysokim ryzyku, te kroki powinny pomóc w ukierunkowaniu twoich planów na właściwe tory.

Automatyzacja oszczędności

Staranność, aby co miesiąc niezawodnie odkładać określoną kwotę oszczędności, przyniesie korzyści na dłuższą metę. Jeśli brakuje Ci siły woli lub organizacji, aby zrobić to samemu, pomoc technologiczna jest dostępna za pośrednictwem aplikacji na smartfony i komputery.

Przeznacz większość swojego miesięcznego dochodu na inwestycje o niskim ryzyku, takie jak fundusze rynku pieniężnego, i nie zapomnij odłożyć zaledwie 5% swojego portfela na inwestycje wysokiego ryzyka, takie jak opcje binarne. Dzięki dywersyfikacji zwiększasz swoją tolerancję na ryzyko i podejmujesz środki ostrożności przed ewentualną stratą. Ponieważ opcje binarne wiążą się z większym ryzykiem, zyski z Twojej inwestycji są często również wyższe. Zwykle zwrot z inwestycji wynosi 60-90 proc. Dla porównania, trader forex może spodziewać się średnio około 10% zarobków. Zanim zaczniesz handlować opcjami binarnymi, odwiedź stronę binaryoptions.com/pl i uzyskaj odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Rozpraw się ze swoimi długami

Zanim zaczniesz oszczędzać, przeanalizuj, ile kosztuje noszenie długów, które już masz, i zastanów się, jak szybko możesz je spłacić. W końcu wysoko oprocentowane karty kredytowe mogą mieć oprocentowanie 20% lub więcej, a niektóre pożyczki studenckie mają oprocentowanie powyżej 10%. Stawki te są wyższe niż średnie roczne zarobki wynoszące 9,2% lub tyle, że amerykański rynek akcji powrócił z czasem.

Jeśli masz dużo wysoko oprocentowanego długu, rozsądniej jest spłacić przynajmniej część z nich przed dokonaniem inwestycji. Chociaż nie możesz przewidzieć dokładnego zwrotu z większości swoich inwestycji, możesz być pewien, że wycofanie długu z 20% oprocentowaniem na rok wcześniej jest tak dobre, jak uzyskanie 20% zwrotu ze swoich pieniędzy.

Rozważ swoją emeryturę

Kluczowym celem oszczędzania i inwestowania, nawet w młodym wieku, powinno być zapewnienie wystarczającej ilości pieniędzy po zaprzestaniu pracy. Jednym z priorytetów w planowaniu powinno być pełne wykorzystanie zachęt rządów i pracodawców w celu zapewnienia bezpieczeństwa emerytalnego. Jeśli Twoja firma oferuje plan emerytalny 401(k), nie przeocz go. Dzieje się tak podwójnie, jeśli Twoja firma dopasowuje część lub całość Twojego wkładu do planu.

Na przykład, jeśli masz dochód w wysokości 50 000 USD i wpłacasz 3000 USD lub 6% swojego dochodu do planu 401(k), Twój pracodawca może to wyrównać, wpłacając dodatkowe 3000 USD. Mniej hojny pracodawca może wpłacić tylko 3%, dodając 1500 USD do 3000 USD składki. Zawsze będziesz chciał zainwestować wystarczająco dużo, aby uzyskać całkowitą kwotę odpowiadającą Twojemu pracodawcy. Nie zrobienie tego jest zasadniczo wyrzuceniem pieniędzy.

Warto zauważyć, że 401(k) i inne pojazdy emerytalne są również solidnymi inwestycjami ze względu na ich korzystne traktowanie podatkowe. Wiele z nich pozwala wpłacać pieniądze przed opodatkowaniem, co zmniejsza obciążenie podatkowe w roku, w którym wpłacasz składki. W przypadku innych, takich jak Roth 401(k)s i IRA, przyczyniasz się do dochodu po opodatkowaniu, ale wypłacasz środki bez podatku, co może zmniejszyć wpływ podatku w roku wypłaty.

I pamiętaj, jeśli Twoje pieniądze rosły przez wiele lat, będzie ich znacznie więcej niż początkowo wpłaciłeś, więc te wolne od podatku wypłaty będą tego warte. W obu scenariuszach zarobki z tego, co zainwestujesz, gromadzą się na koncie bez podatku.

Zainwestuj swój zwrot podatku

Jeśli masz trudności z oszczędzaniem pieniędzy przez cały rok, rozważ odłożenie części lub całości zwrotu podatku jako sposobu na rozpoczęcie inwestowania. To jeden z nielicznych momentów w roku, w których prawdopodobnie dostaniesz gratkę, na którą nie liczyłeś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.