Inwestowanie swoich pieniędzy
Kategorie:

Gdzie zainwestować pieniądze?

Avatar
Opublikowane przez Redakcja

Artykuł sponsorowany.

Światowa gospodarka prawdopodobnie jeszcze długo nie wróci na dawne, stabilne tory. Pandemia, a później rosyjska agresja bezpowrotnie wpłynęły na globalne rynki, w tym oczywiście również na polski. Ta sytuacja zmieniła opłacalność wielu inwestycji. W jaki sposób warto pomnażać swoje oszczędności w 2022 roku?

W ostatnich latach modne stały się inwestycje w kryptowaluty, złoto, nieruchomości oraz gra na giełdzie. Każda z tych inwestycji charakteryzuje się innym poziomem  ryzyka oraz stopą zwrotu. To, co je łączy to konieczność posiadania specjalistycznej wiedzy. Ci, którzy takiej nie mają, często decydują się na zakup bezpiecznych obligacji, które jednak nie przynoszą spektakularnych zysków. Jedyne, na co można liczyć, to częściowa ochrona kapitału przed inflacją.

Inwestowanie w 2022 roku nie należy do najprostszych, dlatego warto wesprzeć się specjalistyczną wiedzą ekspertów finansowych. Dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie miały do tej pory związku z inwestycjami, są fundusze inwestycyjne. Każdy znajdzie dla siebie ofertę – w zależności od poziomu akceptacji ryzyka i oczekiwanych zysków. Bogatą ofertę w tym zakresie ma Grupa Caspar.

Caspar Globalny, Caspar Stabilny lub Caspar Akcji Europejskich

Caspar TFI oferuje trzy rodzaje subfunduszy inwestycyjnych. Każdy z nich jest skierowany do innej grupy inwestorów. Dzięki temu można dopasować rodzaj inwestycji do swoich indywidualnych potrzeb.

  • Jeśli jesteś inwestorem, który chce chronić swoje aktywa przed utratą wartości spowodowanej inflacją, cenisz bezpieczeństwo i lubisz mieć kontrolę nad swoimi oszczędnościami, zdecyduj się na fundusz Caspar Stabilny.
  • Jeśli rozpatrujesz inwestycje w 5-letnim horyzoncie inwestycyjnym, akceptujesz wysokie ryzyko związane z  możliwością utraty części zainwestowanego kapitału i oczekujesz wysokich zysków – dobrym wyborem będzie dla Ciebie Caspar Akcji Europejskich.
  • Caspar Globalny jest odpowiedni dla osób, które również mają co najmniej 5-letni horyzont inwestycyjny, akceptują wysokie ryzyko inwestycyjne, oczekują wysokich zysków, ale nie chcą skupiać inwestycji w jednym regionie geograficznym.

W obecnej sytuacji geopolitycznej trudno mówić o inwestowaniu bez ryzyka. Jednak specjaliści finansowi, mają odpowiednią wiedzę, aby to ryzyko minimalizować. 

Zastrzeżenia prawne

Niniejsza wiadomość ma charakter informacyjny oraz reklamowy i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, ani usługi doradztwa finansowego, prawnego i podatkowego. Nie należy jej traktować jako rekomendacji dotyczącej instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Materiały i informacje prezentowane w niniejszym dokumencie służą jedynie celom informacyjnym, reklamowym lub promocyjnym i nie powinny być wyłączną podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. W szczególności, informacje te nie stanowią rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe ani usługi doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (tj. Dz.U. z 2021 r. poz. 328), jak również oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego (tj. Dz.U. z 2020 r. poz. 1740, z późn. zm.). Caspar TFI oraz Caspar Asset Management SA informują, że z każdą inwestycją wiąże się ryzyko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.